Rožďalovice

Půvabná vesnice Bošín je urbanisticky významným sídlem

Zcela stranou turistických cest, v polovině cesty mezi Loučení a Rožďalovicemi, leží obec Bošín. Z dálky je nápadná dvěma kostelními věžemi.

Ptačí oblast Rožďalovické rybníky

Mezi nejznámější rybníky patří Zrcadlo u Mlýnce, Pilský rybník u Brodku, Nový rybník u Hasiny a Bučický rybník přímo u Rožďalovic. Rybníky patří do patří do chráněné Ptačí oblasti Rožďalovické rybníky.

Muzeum knihařství v Rožďalovicích ukrývá unikátní poklad

Půvab knihy nespočívá jen v jejím obsahu, ale i v jejím vzhledu, ve výtvarné úpravě. Nejlépe to poznáte v expozici Muzea klasického knihařství v Rožďalovicích na Nymbursku. Městečko stranou rušných cest ukrývá unikátní poklad, který nemá nikde v Česku obdoby.

Středočeské Rožďalovice se pyšní neuvěřitelným počtem slavných rodáků

Městečko Rožďalovice v okrese Nymburk je zajímavé těžko uvěřitelným počtem významných rodáků, z nichž minimálně dva – knihtiskař Jiří Melantrich z Aventina a pedagog Gustav Adolf Lindner – dosáhli dokonce světového věhlasu.

Svažte si svoji knihu aneb Netradiční víkend v Rožďalovicích na Nymbursku

Díky netradičnímu víkendovému kurzu „Svaž si svoji knihu“, který pro zájemce pořádají v knihařské dílně v Rožďalovicích na Nymbursku, můžete buď zachránit rozpadající se vazbu oblíbené knihy, nebo se jen ze zájmu podívat, jak se knihy vážou.