Malenovice

Kostel sv. Ignáce z Loyoly Malenovice

Kostel sv Ignáce na Borové v Malenovicích byl posvěcen 14. 9. 1673. Avšak nejstarší část budovy je ještě starší než kostel sám. Je to tzv. Misijní kaple, přes niž se dnes vchází do kostela bočním vchodem.

Karel IV. se potká s bratrem v noci na hradě Malenovice

Oblíbené noční prohlídky hradu Malenovice se znovu uskuteční v sobotu 13. srpna od 20 hodin. Milovníci romantiky budou mít druhou a na delší dobu i poslední příležitost toulat se expozicemi hradu až do noci. Hrad bude totiž po konci letošní sezóny kvůli opravám na nějaký čas pro veřejnost uzavřen.

Hrad Malenovice zahajuje sezónu s tikající expozicí

Oblíbené výletní místo hrad Malenovice u Zlína se probouzí ze zimního spánku. V sobotu 4. dubna otevře kastelán Luděk Bubeník hradní bránu prvním návštěvníkům. Prohlídkový okruh je nově rozšířen o zajímavou expozici historických hodin a zbraní.

Pivovar Malenovice - Zlínský švec

Pivovar se nachází v rodinném domku v obci Sazovice ležící asi 3 km od Zlína. S ohledem na blízkost Zlína a jeho dříve těsné spojení s obuvnickým průmyslem, zde také zvolili název znejšího piva.

Na hradě Malenovice proběhne první pouť ke svatému Vendelínovi

V polovině října se můžete zúčastnit premiérové hradní pouti ke svatému Vendelínovi. Připravuje ji Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně na zdejším hradě v Malenovicích.

Nedělní prohlídky hradu Malenovice pokračují i v březnu

Hrad Malenovice vyzkoušel poprvé ve své novodobé historii zimní nabídku pro návštěvníky. Prostory nové zoologické expozice Zvířata na Zemi a člověk, která obsadila tři hradní sály, se veřejnosti od ledna otevírají každou neděli odpoledne.

Malenovický hrad nabídne nedělní zimní prohlídky

Hrad v části Zlína Malenovice nabídne nově návštěvníkům speciální prohlídky také v zimě. Své brány otevře netradičně i v lednu, únoru a v březnu tohoto roku, a to každou neděli. První se uskuteční už tento týden od 13.00 do 16.00.

Kurzy jógy v centru Zlína

Kurzy i samostatné lekce jógy na Orlovně v centru Zlína, Malenovicích, Jižních svazích, Želechovicích a Vizovicích. Cvičí se v dopoledních i odpoledních hodinách. Přijďte na sobě pracovat.

Malenovický hrad má za sebou vydařenou letní sezónu

Hrad ve zlínských Malenovicích má za sebou úspěšnou turistickou sezónu. Od dubna do konce srpna památku navštívilo o skoro 3000 lidí více než loni v tomtéž období. Svůj podíl na tom nejspíš měla letos nově otevřená expozice Zvířata na Zemi a člověk.

Slonice Sumatra poznala šapitó i zoo, dnes láká turisty na zlínský hrad

O tom, že exponáty v muzejních sbírkách mohou mít velmi dlouhou a pestrou minulost, přesvědčuje návštěvníky hlavní tahák expozice Zvířata na Zemi a člověk na zlínském hradě Malenovice - kostra slona.

Při noční prohlídce hradu Malenovice se lze toulat celým objektem podle libosti

Také letos připravují na zlínském hradu Malenovice oblíbenou prázdninovou atrakci – Noční prohlídky. První z nich se chystá již na sobotu 13. července od 21 do 23 hodin. Už jen procházet hradem po setmění je velký zážitek, ale pořádající Muzeum jihovýchodní Moravy nabídne i bohatý doprovodný program.

Hrad Malenovice o prázdninách pozve děti i jejich rodiče na speciální prohlídky

Malenovický hrad zve všechny malé návštěvníky i jejich rodiče na speciální dětské prohlídky nové zoologické expozice Zvířata na Zemi a člověk. Nedávno otevřená expozice nabízí na 150 zajímavých exponátů, panely, fotografie, vycpaná zvířata z celého světa i unikátní kostru slona.

Satinské vodopády u Malenovic

Na toku potoku Satina, který pramení pod Lysou horou a protéká Malenovicemi, jsou v místech nad hotelem Rajská bouda k vidění Satinské vodopády. Již v 19. století byly oblíbeným výletním místem a i dnes je celé údolí využíváno k rekreaci.

Na hradě Malenovice vystaví kostru slonice

Kostru bývalé cirkusové slonice instalovali minulý týden ve čtvrtek pracovníci Muzea jihovýchodní Moravy na hradě ve Zlíně-Malenovicích. Muzeum tu připravuje novou stálou zoologickou expozici. Zdejší veřejně přístupná kostra slonice Sumatry je v České republice ojedinělým exponátem. Hrad ale nabízí i další turistické atrakce.

Vánoční jarmark otevře letos naposled veřejnosti bránu hradu Malenovice

V sobotu 1. prosince se v prostorách hradu Malenovice uskuteční tradiční Vánoční jarmark. Tato akce je závěrečnou tečkou za velmi úspěšnou sezónou roku 2012.