Okres Frýdek-Místek

Muž obviněný z vraždy varhaníka v Bašce skončil ve vazbě

Dvacetiletý muž, kterého policie obvinila z vraždy mladíka, k níž došlo ve čtvrtek v kostele v  obci Baška v Moravskoslezském kraji, byl vzat do vazby. Hrozí mu až dvacetiletý trest.

Z vraždy varhaníka policie obvinila jeho známého. Šlo o osobní spor

Obrovský šok prožívá obec Baška na Frýdecko-Místecku poté, co ve zdejším kostelíku našli ve čtvrtek odpoledne ubodaného osmnáctiletého chlapce. Z vraždy policie v pátek obvinila jeho o dva roky staršího známého. Motivem činu byly osobní neshody.

Rodiče na Frýdecko-Místecku našli syna mrtvého v kostele. Nejspíš ho zabil zloděj

Obrovský šok prožívá od čtvrtečního večera obec Baška na Frýdecko-Místecku poté, co ve zdejším kostelíku našli rodiče ubodaného 19letého syna. Podle místních lidí měl mladík klíče od kostela, protože tam chodil hrát na varhany.

Násilná smrt na Frýdecko-Místecku: Policie se sjela ke kostelu, obětí je zřejmě varhaník

Policisté v Bašce na Frýdecko-Místecku ve čtvrtek večer prověřují okolnosti násilného trestného činu. Uvedli to na Twitteru. Jeden člověk zemřel. Podle informací Práva se měl stát obětí útoku v kostele či v jeho blízkosti mladý muž, údajně varhaník.

Po nehodě na železničním přejezdu ztratili syna, dcera musela o život bojovat

Minulý rok v říjnu se na nechráněném železničním přejezdu na Třinecku stala tragická nehoda, při které zemřel dvanáctiletý Dan,  jednadvacetiletá Nikol byla s vážným poraněním mozku týdny v umělém spánku. I když jí lékaři nedávali moc šancí na život, mladá žena za pomoci milující rodiny zabojovala o své místo na světě. Rok po nehodě dělá velké pokroky, naučila se znovu sama jíst, pít, chodit, znovu se rozmluvila – a především nic nevzdala.

Úředníci zamítli zabíjení vlků na Frýdecko-Místecku

Vlci, kteří jen letos u Jablunkova na Frýdecko-Místecku dosud napadli a zabili už více než 130 ovcí, zastřeleni nebudou. Úředníci moravskoslezského krajského úřadu nevyslyšeli chovatele, starosty ani myslivce a jejich žádosti o výjimku ze zákona na odstřel šelem zamítli.

Dva muži na Frýdecko-Místecku se zranili při práci na domě. Spadli z výšky

Dva muži se zranili v úterý odpoledne v Žabni na Frýdecko-Místecku. Spadli z výšky asi tří metrů poté, co se pod nimi prolomila deska, na níž stáli.

Muže na Frýdecko-Místecku vážně popálil oheň z kotle

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v sobotu dopoledne v Bystřici na Frýdecko-Místecku. Třiašedesátiletý muž se vážně popálil, když přikládal do kotle. Zasáhl ho totiž prudký plamen. Na místo přiletěl i záchranářský vrtulník.

Od baterií v nabíječce vzplál byt ve Frýdku-Místku, čtyři zranění a milionová škoda

Vzplanutí modelářských baterií v nabíječce bylo podle hasičů příčinou požáru panelákového bytu ve Frýdku-Místku. Zdravotníci na místě ošetřili čtyři lidi, jeden z pacientů skončil v nemocnici. Plameny způsobily škodu za zhruba jeden milion korun a vyžádaly si rovněž evakuaci pětadvaceti lidí.

Soud zrušil volby v Hrčavě. Kvůli voličům nastěhovaným do domů starosty

Volby v Hrčavě na Frýdecko-Místecku se budou opakovat, rozhodl v úterý Krajský soud v Ostravě. Důvodem je, že několik lidí, kteří se účastnili voleb, se do obce v nejvýchodnějším cípu Česka s necelými 250 obyvateli přistěhovalo krátce před hlasováním. Bydleli navíc v nemovitostech dosavadního starosty Marka Sikory, jedna z nich přitom byla neobyvatelná.

Řeka Pšovka

Pšovka, pravostranný přítok Labe, je říčka v severní části středních Čech dlouhá 31 km. Pramení na Českolipsku u obce Blatce a do Labe se vlévá u Mělníka. Na své cestě protéká celým Kokořínským dolem.

Tetřevi se pomalu vrací do Beskyd, lesníci vypustili 14 ptáčat

Lesy v Beskydech obohatilo šest kohoutů a osm slepic tetřeva hlušce. Mláďata, která byla vypuštěna do volné přírody před pár dny, pochází z odchovny tetřevů v Řepčonce, části Krásné na Frýdecko-Místecku, ležící přímo pod jedním z beskydských vrcholů, Travným.

Osmkrát a dost. Starostka po 32 letech končí

Tři prezidenty a šestnáct premiérů, ať už československých, nebo českých, zažila ve funkci starostky Vladislava Latochová z Vělopolí v okrese Frýdek-Místek. Po dvaatřiceti letech, kdy stála v čele obce, se rozhodla už nekandidovat.

Řidič se dvěma promile srazil seniorku na Frýdecko-Místecku, žena zemřela

Tragické následky měla nehoda v Jablunkově na Frýdecko-Místecku, kde osobní auto srazilo ženu, když přecházela ulici mimo přechod pro chodce. Žena střet nepřežila. Policisté u řidiče naměřili dvě promile alkoholu a obvinili ho z usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ve Frýdku-Místku utekl vězeň

Policie pátrá po uprchlém vězni Martinu Demelovi, který si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost. Odsouzený byl umístěn ve věznici v Ostravě-Heřmanicích, ale utekl z pracoviště v ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku, kde byl spolu s dalšími vězni zaměstnán.