Benecko

Rovinka – horské sedlo západních Krkonoš

Rovinka je významné horské sedlo (851 m) a rozcestí mezi Špindlerovým Mlýnem a obcí Benecko. Turisté zde naleznou odpočívadlo a menší občerstvení. Sbíhá se sem sedm cest.

Sedačková lanovka Benecko - Kejnos

Čtyřsedačková lanová dráha Kejnos je v provozu v zimní i letní sezóně.

Krkonoše na běžkách – běžecké okruhy na Benecku

Perfektní úprava, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace, díky níž Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice. V okolí Benecka je pro běžkaře připraven o několik turistických i závodních tratí.

Krkonoše na běžkách - okruh Žalskou Rozsochou na Benecko

Na tomto běžkařském okruhu vás čeká celkové převýšení 348 metrů a celkové klesání 821 metrů. Trasa je to velmi pěkná, středně náročná trasa a vede nádhernou krajinou Krkonoš. Startovním a zároveň i cílovým místem této trasy je Špindlerův Mlýn. Trasa měří necelých 30 km.

Lufťákova stezka na Benecku

Zábavná stezka pro rodiny s dětmi od 5 do 15 let v klidném a čistém rekreačním středisku Benecko. Stezka bude otevřena od 6. června 2014.

Tubing park a horské káry Benecko

Na Benecku vás čeká spousta zábavy - tam, kde se v zimě lyžuje se v létě můžete projet na speciálních kárách a k dispozici je zde také letní forma snowtubingu na umělém sněhu.

Apartmán FLORA

Ubytování na Benecko pro 2-4 osoby,samostatné vaření, klidné prostředí, krásný výhle, relaxace. Krkonoše, dovolená. Pobyt na horách, sjezdové a běžecké lyžování, zimní sporty, vhodné pro rodiny s dětmi.

Benecko, kolébka českého lyžování

Zveme vás do malebného krkonošského střediska, kde započala historie českého lyžování a které dalo našemu lyžařskému sportu mnohé slavné závodníky. Vyrostl zde například Bohumil Hanč nebo Jaroslav Carda a na lyžích se zde učila i zdejší rodačka Šárka Záhrobská.