Čelákovice

Tvrz Čelákovice

Středověká gotická tvrz byla založena kolem roku 1300. Dnes si její prostory můžete prohlédnout v rámci návštěvy expozic Městského muzea.

Novobarokní radnice v Čelákovicích

Budova radnice stojí na nově zrekonstruovaném náměstí 5. května.

Vyšehořovická tvrz

Mohutná zřícenina gotické tvrze, založené vladyky z Vyšehořovic v polovině 14. století se nachází mezi Čelákovicemi a Úvaly. Dnes se z tvrze dochovaly mohutné zříceniny, gotická věž zcela zanikla, z ostatních objektů stojí zdi někdy až do původní výše.

Budova děkanského úřadu v Čelákovicích

Památkově hodnotný barokní areál děkanství je situovaného v blízkosti areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Čelákovice

Nejstarší písemná zpráva o čelákovickém kostele je z roku 1290, kdy písemné prameny udávají, že v městečku stojí kostel a u něho dřevěná tvrz. Do dnešní podoby byl přestavěn v 18. století. Kolem kostela býval hřbitov a dva figurální náhrobky z roku 1561 a 1581 jsou toho připomínkou.

Rodný dům malíře Čeňka Jandy v Čelákovicích

V rodném domku čelákovického malíře Čeňka Jandy (1908 - 1970), je umístěna specializovaná expozice "Čelákovické košíkářství".

Naučná stezka Údolím Labe z Lysé nad Labem do Čelákovic

Naučná stezka Údolím Labe vede od Husova náměstí v Lysé nad Labem k Městskému muzeu v Čelákovicích. Trasa měří 16 kilometrů a prochází zdejšími lesy a přírodní rezervací Hrbáčkovy tůně.

Za upířími hroby se vydávají turisté do Čelákovic

Bojíme se vesměs rádi, a tak o hroby upírů v Městském muzeu v Čelákovicích, které sídlí v místní středověké tvrzi, je mezi lidmi zájem. V Čelákovicích mají zkrátka něco, co jinde nenajdete. Komu patří tolik diskutované hroby s ostatky nesoucími stopy vampyrismu? To už těžko někdo odhalí.