Škvorec

Květnická studánka

Květnická studánka v západní části Škvorecké obory u obce Úvaly na Praze-východ slouží jako jedna ze zastávek místní naučné stezky. Ta výletníky seznamuje se zajímavostmi a historií bývalého lichtenštejnského panství.

Lavička Josefa Škvoreckého v Náchodě

K litinovému Josefu Škoreckému můžete přisednout na Masarykově náměstí v Náchodě. Spisovatel tu sedí s brejličkami, nohou přes nohu a kloboukem položeným vedle sebe, zády pěkně k místnímu zámku „vršku kulatého“ – to abyste na fotkách měli pěkně pohromadě vše, co je pro město typické.

Kam o víkendu s dětmi: Zažijte bitvu na Bílé hoře, vyrazte za indiány

O víkendu je přichystáno několik historických akcí, na které můžete s dětmi vyrazit. Na pražském hradě se podíváte na dvůr Karla IV., na historický jarmark vyrazte do Škvorce či Zlína. Pokud toužíte po setkání s indiány, navštivte plzeňskou osadu ve West Parku.

Zámek Savoia ve Škvorci

Zámek je sídlem aristokratické rodiny, která zde provozuje kulinářskou akademii, residenční bydlení, klub příznivců barokní hudby a pořádá oslavy v tradičním šlechtickém stylu.

Na lavičce v Náchodě sedí litinový Škvorecký

Po dešti měl Danny Smiřický u nosu kapku. Vůbec mu to nevadilo, v Tankovém praporu zažíval horší slotu, rovněž ve Zbabělcích. Možná tu jako Inženýr lidských duší přemýšlí nad Miráklem, jenž ho v Prima sezoně zlitinověl na lavičce uprostřed náchodského náměstí.

Naučná stezka přírodním parkem Škvorecká obora – Králičina

Naučná stezka prochází přírodním parkem Škvorecká obora – Králičina, lesním komplexem, který se rozkládá mezi městem Úvaly, pražskou městskou částí Újezd nad Lesy a Klánovickým lesem.

Úvaly zvou na naučnou stezku s unikátním kamenným mostem

O slunečné sobotě se stal cílem našeho výletu park nedaleko Prahy - konkrétně v Úvalech. Přírodní park Škvorecká obora – Králičina se nalézá nedaleko toho středočeského městečka. Nalezneme zde nejen naučnou stezku, ale i historický kamenný most a uměle vytvořený kopec.

Náchodský zámek v závěru listopadu pozve veřejnost na advent

Pod renesančním zámkem vršku kulatého ze strany jedné a pod Jiráskovou turistickou chatou na vršku druhém, Dobrošovem, leží Náchod. V příhraničním městě se odehrával děj Zbabělců, nejznámějšího románu spisovatele Josefa Škvoreckého, Náchod ale v jeho dílech vystupuje jako Kostelec.