Úvaly

Květnická studánka

Květnická studánka v západní části Škvorecké obory u obce Úvaly na Praze-východ slouží jako jedna ze zastávek místní naučné stezky. Ta výletníky seznamuje se zajímavostmi a historií bývalého lichtenštejnského panství.

Městská stezka Úvaly

Městská stezka Úvaly začíná u nádraží, prochází náměstím a míří do krásné přírody.

Obec Úvaly jako součást Železné opony

Dnes jsou Úvaly součástí města Valtice. Obec se v období existence Železné opony nacházela v hraničním pásmu a byla určena k vysídlení, které nakonec nebylo realizováno.

Vyšehořovická tvrz

Mohutná zřícenina gotické tvrze, založené vladyky z Vyšehořovic v polovině 14. století se nachází mezi Čelákovicemi a Úvaly. Dnes se z tvrze dochovaly mohutné zříceniny, gotická věž zcela zanikla, z ostatních objektů stojí zdi někdy až do původní výše.

Naučná stezka přírodním parkem Škvorecká obora – Králičina

Naučná stezka prochází přírodním parkem Škvorecká obora – Králičina, lesním komplexem, který se rozkládá mezi městem Úvaly, pražskou městskou částí Újezd nad Lesy a Klánovickým lesem.

Úvaly zvou na naučnou stezku s unikátním kamenným mostem

O slunečné sobotě se stal cílem našeho výletu park nedaleko Prahy - konkrétně v Úvalech. Přírodní park Škvorecká obora – Králičina se nalézá nedaleko toho středočeského městečka. Nalezneme zde nejen naučnou stezku, ale i historický kamenný most a uměle vytvořený kopec.