Články na téma Řeky

Mizerné těsnění v komíně bylo za požárem domu na Berounku, škoda čtyři miliony

Rozsáhlý požár rodinného domu v noci na neděli likvidovali hasiči na Berounsku. Oheň zničil hlavně vnitřek stavby, zásah hasičům komplikovaly zřícené stropy a špatná viditelnost. Škodu vyšetřovatelé odhadují na čtyři miliony korun a jako příčinu určili netěsnící komín.

Kontroly měly přijít už dávno, stěžují si lidé v příhraničí

Dvanáct tisíc nelegálních migrantů, většinou Syřanů, kteří přejížděli přes Česko, zajistila od začátku roku do tohoto týdne Policie ČR. Zastavit jejich další příval se od čtvrtka snaží policisté přímo na sedmnácti silničních, sedmi železničních a třech říčních přechodech se Slovenskem. Zatím deset dnů budou střežit i zelenou hranici v terénu.

Obří úhyn ryb v Odře jde na vrub soli a mikrořas

Podle vědců vedla k úhynu ryb v německo-polské hraniční řece pravděpodobně řetězová reakce zaviněná člověkem: nejprve se prudce zvýšila slanost Odry. To následně vedlo k masivnímu nárůstu slanomilných řas, které jsou pro ryby smrtelně nebezpečné.

Kamýk nad Vltavou střeží Muž ticha

V Kamýku nad Vltavou na Příbramsku překonáváme řeku po místním mostě, když v tom náš pohled na levém břehu upoutá bílá zářící postava stojící na zalesněném skalním vrchu zvaném Čeláková. Vydáme se tedy směrem vzhůru lépe prozkoumat onu záhadnou novotu na Kamýcku.

Psi bez dohledu zaútočili na ženu na sídlišti v Budějovicích

Vystrašená žena a mrtvý zajíc jsou následkem incidentu ze středečního pozdního večera na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích. Na ženu útočili dva psi, které se snažila odehnat, když pronásledovali zajíce. Na místo pak dorazil majitel psů, který přivolaným strážníkům nakonec přiznal, že neměl svá zvířata pod dohledem.

Soutěsky ve Hřensku se letos neotevřou

Oblíbená turistická atrakce v Hřensku na Děčínsku, projížďka na lodičkách v soutěskách řeky Kamenice, je podle geologů nebezpečná a letos se už neotevře. Hrozí pád kamenů i ohořelých stromů ze skalních útvarů. Škody způsobil rozsáhlý lesní požár.

Oborou na Lounsku vede nová Lososí stezka

Procházky podél řeky Ohře obcí Obora na Lounsku nově zpestřuje naučná Lososí stezka. Ve spolupráci s Destinační agenturou Dolní Poohří ji vybudovala obec. Nabízí tři zastavení s informacemi i zábavnými kvízy pro děti. V budoucnu by měla propojit i další obce podél řeky.

Zámek Křimice

Na břehu řeky Mže na předměstí Plzně stojí barokní zámek s kdysi zdobným čestným dvorem a se zámeckým parkem. Za minulého režimu byl zámek zestátněn, v současné době je v držení rodu Lobkowiczů, který se snaží zdevastované sídlo zrekonstruovat.

V Praze začala stavba nového mostu přes Vltavu

V Praze v úterý odstartovala stavba nového přemostění Vltavy. Dvorecký most spojí Prahu 4 a 5 v oblasti Dvorců a Zlíchova. Most bude primárně určen pro MHD, pro chodce a cyklisty a rovněž pro vozidla složek integrovaného záchranného systému. Hotov by měl být na přelomu let 2024 a 2025.

Lososí stezka

Procházky podél řeky Ohře obcí Obora na Lounsku nově zpestřuje naučná Lososí stezka. Ve spolupráci s Destinační agenturou Dolní Poohří ji vybudovala obec. Nabízí tři zastavení s informacemi i zábavnými kvízy pro děti.

Filmové premiéry: Jan Žižka, Řeka, Já jsem Zlatan a Lovec jelenů

Jan Žižka je historický film o jednom z největších vojevůdců své doby. Dokument Řeka ukazuje, že řeky vytvarovaly Zemi do podoby, jakou známe. O životě úspěšného fotbalisty vypráví sportovní životopisný film Já jsem Zlatan. V obnovené premiéře jde do kin slavný Lovec jelenů z roku 1978.

Záchranáři našli v Praze ve Vltavě mrtvolu

Mrtvého muže na hladině Vltavy našli v úterý ráno záchranáři v Praze. Příčinu úmrtí stanoví až pitva.

Mlýn Hněvkovice

Rodinné muzeum Mlýn Hněvkovice, který se nachází poblíž Týna nad Vltavou v Hněvkovicích na pravém břehu Vltavy.

Bárta, Pivec či Hlavenková oslaví s big bandem padesátiny Českého rozhlasu Vltava

Již 50 let uběhne v neděli od zahájení vysílání stanice Český rozhlas Vltava. Velká oslava se odehraje kromě rozhlasových vln i na pražském Střeleckém ostrově, kde v doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma vystoupí několik umělců. Vstup je zdarma.

Vltava. Hudební legenda devadesátek vydává novinku V lese se svítí

Skupina Vltava vydává nový klip V lese se svítí. Už 21.  září se začne prodávat i celé nové studiové album s názvem Spass muss immer sein.