Dobrovice

Kam o víkendu s dětmi: Ochutnejte jablečné dobroty, projeďte se vláčkem

Ochutnejte plody podzimu během akcí druhého říjnového víkendu. Vyrazte na jablečné dobroty v Praze nebo na dýňové pochoutky na zámku Lysice. Sladké bude hrát prim i během cukrových slavností v Dobrovických muzeích. Pokud se ale s dětmi nechcete jen cpát, projeďte se po úzkorozchodné dráze, pusťte si draka nebo se zúčastněte bitvy o hrad.

Obec Holé Vrchy - centrum cyklistiky na Mladoboleslavsku

Malebná středočeská vesnička je částí obce Dobrovice u Mladé Boleslavi. Jde sice o malou vesničku, která ovšem stále žije. Ctí se tu lidové tradice jako je velikonoční řehtání, pálení čarodějnic či masopustní průvody. Velkou tradici zde má i cyklistika.

Kam o víkendu s dětmi: Za permoníky do dolů, na dětský filmový festival

Druhý říjnový víkend se můžete s dětmi vypravit za sladkým do Kulturního domu Krakov nebo na Cukrové slavnosti v Dobrovických muzeích. Za permoníky se vydejte do podzemí pod Příbramí, dětský filmový festival můžete navštívit v Ostrově na Karlovarsku, a to od neděle.

Dobrovická muzea - sezónní prohlídkový okruh

Během řepné kampaně (září - prosinec) lze návštěvu Dobrovických muzeí spojit s prohlídkou do průmyslového závodu cukrovaru a lihovaru včetně vnitřních prostor.