Krakov

Bývalá továrna Oskara Schindlera v Brněnci

Do průmyslového areálu v Brněnci se přestěhovala v roce 1944 z Krakova továrna Oskara Schindlera. Ten s sebou vzal i své židovské dělníky, které tím zachránil před smrtí v koncentračních táborech. Celkem zde pracovalo zhruba 1100 lidí, včetně několika dětí.

Greenway Krakov–Morava–Vídeň

Greenway Krakov–Morava–Vídeň spojuje dvě významné středoevropské metropole Krakov a Vídeň. Na území České republiky prochází tento koridor severní, střední a jižní Moravou.

Nový zámek Golčův Jeníkov

Nový zámek vznikl pravděpodobně v letech 1768 - 1769 a byl vystavěn hrabětem Filipem Krakovským z Kolovrat. V letech 1774 - 1775 prošel úpravou pro potřeby tabákové továrny.

Kam o víkendu s dětmi: Za permoníky do dolů, na dětský filmový festival

Druhý říjnový víkend se můžete s dětmi vypravit za sladkým do Kulturního domu Krakov nebo na Cukrové slavnosti v Dobrovických muzeích. Za permoníky se vydejte do podzemí pod Příbramí, dětský filmový festival můžete navštívit v Ostrově na Karlovarsku, a to od neděle.

Legendární Orient Expres uhání republikou

Slavný Orient Expres, vlak spojující západní Evropu s Istanbulem, je dnes luxusní výletní soupravou, putující po zajímavých místech Evropy. Souprava, do které Agata Christie situovala jeden ze svých detektivních románů, zajížděla čtyřikrát ročně do Prahy, letos ale jednu z cest převzal polský Krakov.