Články na téma Hrady

Spisovatelka Julie Caplinová: Dovolenou začínáme přípitkem vděčnosti

Anglická spisovatelka Julie Caplinová, proslulá sérií Romantické útěky, si na jaře zamilovala Prahu a tuzemským čtenářům slíbila, že další destinací, do které zasadí příběh, jenž spojuje lásku a její vášeň pro dobré jídlo, bude právě Praha. V listopadu u nás vyšla kniha Hrad ve Skotsku a 1.  prosince od 16 hodin bude mít autorka autogramiádu v knihkupectví Dobrovský v Arkádách Pankrác v Praze.

Hrad a zámek Starý rybník

Nedaleko Františkových Lázní se v obci Starý Rybník nachází zajímavý areál, který tvoří zřícenina hradu, zámek, hospodářské budovy a barokní kaple Panny Marie. V malé obci stával nejprve hrad, který roku 1792 vyhořel, a majitelé postavili hned vedle něj novou budovu pohodlnějšího zámku.

Advent otevře na Vysočině hrady a zámky

Blížící se advent opět na chvíli otevře brány mnohých zámků a hradů na Vysočině. Pohádková Telč sice letos musí prostory zámku pro jakékoli akce včetně tradičních oželet, zcela novou příležitost ale naopak nabízejí v třeba Náměšti nad Oslavou.

Mohutná zřícenina hradu Perštejn je velkou záhadou

Podzimní imprese listnatého lesa skrývají ruiny hradu Perštejna nedaleko Klášterce nad Ohří. Není odnikud vidět, na rozdíl od jeho kamenných příbuzných v oblasti - Šumburku či Egerberku. Nemluvě o Himlštejnu, těžko přístupné trosce, z níž toho opravdu moc nezbylo.

Zemanův konec kontrol na Hradě má prý prozaický důvod: Trhy na druhém nádvoří

Vánoční trhy na Pražském hradě se letos rozšíří, Správa Pražského hradu pronajala firmě Astacus jednatele Michala Pechana kromě prostoru za katedrálou nově také část druhého nádvoří, uvedl server Seznam Zprávy. Prezidentská kancelář v posledních dnech usiluje o revizi či omezení bezpečnostních kontrol při vstupu do areálu Hradu, kterými by museli procházet také návštěvníci trhů. V minulosti Hrad kontroly hájil a aktivně se k nim hlásil.

Zeman se setkal s Čaputovou, ta zamířila i za studenty a na Národní třídu

Prezident Miloš Zeman ve středu přijal na Pražském hradě slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Ta do České republiky přijela den před 17.  listopadem. Události let 1938 a 1989 si vpodvečer připomněla u památníku na Národní třídě, kam položila květiny.

Bašta podepsal kandidátku sám sobě. Bez toho by do voleb nemohl

Prezidentský kandidát SPD a poslanec Jaroslav Bašta potřeboval na kandidátní listinu nejméně dvacet podpisů poslanců a přesně tolik má poslanecký klub SPD členů. Jeden z podpisů stvrzujících jeho kandidaturu na Hrad byl tak jeho vlastní, což Právu potvrdila i mluvčí SPD Barbora Šťastná.

Kontroly na Hradě pokračují i kvůli sebevraždě

Mezi důvody, proč se policie rozhodla pokračovat v bezpečnostních kontrolách při vstupu na Pražský hrad, patří migrační vlna ukrajinských i syrských uprchlíků a také nedávná sebevražda před budovou Úřadu vlády. Právu to řekl důvěryhodný zdroj z policejního prostředí. Přitom Hrad se proti kontrolám v neděli znovu vymezil na svém webu.

Naučná stezka Věchnov

Pokud se vydáte z Bystřice nad Pernštejnem k hradu Pernštejn, udělejte si chvilku a projděte se po malé vesničce Věchnov, kde najdete možnosti odpočinku a zábavy pro děti.

Kancelář prezidenta nesouhlasí s přístupem policie ke kontrolám na Hradě

Kancelář prezidenta nesouhlasí s přístupem policie k zachování bezpečnostních kontrol na Pražském hradě. V prohlášení, které zveřejnila i na webu, v neděli Hrad oznámil, že ztratil důvěru ve způsob, jakým policie na Hradě bezpečnostní opatření nastavila. Příští týden Hrad oznámí další postup.

Nikdo kontroly na Hradě nechce. Policie na nich ale trvá

Policie prozatím doporučila zachovat bezpečnostní kontroly na Pražském hradě. Je to sídlo hlavy státu a jedna z nejnavštěvovanějších památek, což z něj dělá potenciálně atraktivní měkký cíl. Pokud se bezpečnostní situace změní, policisté jsou připraveni změnit i opatření. ČTK to ve čtvrtek sdělila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Zeman chce po Rakušanovi, aby zrušil kontroly na Hradě

Prezident Miloš Zeman žádá ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), aby zrušil či zásadně upravil bezpečnostní kontroly na Pražském hradě. Hlava státu je nyní nepovažuje za správné a v souladu se zájmy občanů. Sám Rakušan přitom letos kontroly na Hradě kritizoval.

V ruině Cimburka u Městečka Trnávky se před téměř sto lety nalezl stříbrný poklad

Nedaleko Moravské Třebové, kde se nachází velmi renesanční skvost v podobě zámku pánů z Boskovic, se rozkládá obec Městečko Trnávka. Nad ním se tyčí rozvaliny hradu Cimburka, od obce je vidět jen kus palácové zdi.

Středula na Hradě poděkoval Zemanovi za podporu

Odborový předák Josef Středula se ve středu na Pražském hradě sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Po schůzce šéf Českomoravské konfederace oborových svazů na Twitteru uvedl, že Zemanovi poděkoval za přijetí a za podporu jeho kandidatury na prezidenta.

Farma pod Hradem

Jsme malá farma nacházejí se v krásné krajině na Osoblažsku. Nabízíme prohlídky farmy a seznámení dětí s hospodářskými zvířaty a koňmi, na kterých se mohou svést nejen děti ale i dospělí.