Duchcov

Témata

|< Předchozí strana 1 2 >|

Pohádkové muzeum Duchcov

Procházka pohádkovým příběhem vodníků, lidí, čertů i princezen do kterého jsou také aktivně vtaženi malí i velcí návštěvníci. Jak to v pohádce vypadá, když se v jeden den narodí malá hastrmanka, vodníček i ve mlýně malá Anička?

Pohádkové muzeum Duchcov

Procházka pohádkovým příběhem vodníků, lidí, čertů i princezen do kterého jsou také aktivně vtaženi malí i velcí návštěvníci. Jak to v pohádce vypadá, když se v jeden den narodí malá hastrmanka, vodníček i ve mlýně malá Anička?

Muzeum města Duchcova

Muzeum v Duchcově bylo založeno již v roce 1896 a můžete se v něm seznámit s bohatou historií Duchcova a jeho přilehlého okolí.

Liptická vyhlídka u Duchcova

Netradiční vyhlídka se nachází na mírném návrší na okraji povrchového dolu Bílina. Název má podle vesničky Liptice, která zde stávala do roku 1976, kdy musela ustoupit těžbě uhlí.

Kaple sv. Barbory v Duchcově

Barokní kaple, umístěná naproti rybníku Barbora, byla postavená litoměřickým stavitelem Octaviem Broggiem, jako hřbitovní kaple.

Kostel Zvěstování Panny Marie v Duchcově

Římskokatolický kostel Zvěstování Panny Marie v Duchcově je barokní zámecký kostel nacházející se v historickém centru města.

Léto na zámku Duchcov bude plné barev

Hudba, tanec, výstavy, výtvarné kurzy i modelářský festival zpříjemní návštěvníkům pobyt na duchcovském zámku v průběhu letních prázdninových měsíců. Správa zámku a její partneři připravují bohatou programovou nabídku. Na své si přijdou malí i velcí.

Tipy na víkend: Zaběhejte si před Vánoci, poslechněte si adventní koncert

U příležitosti poslední adventní neděle se můžete vypravit také na poslední adventní koncerty. Konají se napříč republikou, například v Kladrubech, Duchcově či Zákupech. Pokud chcete víkend strávit aktivněji, vypravte se na předvánoční závody nebo na nenáročnou vycházku.

Expozice antických soch na zámku Duchcov

V nové stálé expozici „Okouzleni antikou“ se na zámku v Duchcově seznamíte s fascinujícími příběhy z řecké mytologie a objevíte kouzlo antických soch v autentickém prostředí zámku.

Duchcovský zámek zahájí sezónu karnevalem

Brány duchcovského zámku, pevně spjatého s Giacomem Casanovou, se znovu otevřou o posledním březnovém víkendu. Zahájení sezóny se letos ponese v duchu benátského karnevalu. Valdštejnský sál, jenž byl centrem aristokratické zábavy, se promění v rej masek. Oznámil to kastelán Marian Hochel.

Interiéry zámku Duchcov mění svou podobu. Návštěvníky příjemně překvapí

Letošní sezóna na zámku Duchcov se nesla ve znamení památkové obnovy. Dokončeny byly restaurátorské práce v interiérech jižního křídla zámku, do konce roku zbývá dokončit obnovu interiérů Biliárového křídla. To v rámci prohlídkové trasy připomíná zdejší pobyt a životní příhody Giacoma Casanovy.

Čajovna a kavárna Pohoda v Duchcově

Jste unaveni, chybí vám odpočinek? Přijďte do Pohody v Duchcově - při líbezné hudbě si můžete vychutnat jen to nejlepší.

Tipy na víkend: Na piknik do Prahy, za Casanovou do Duchcova

Hradozámecká noc tento víkend odemkne místa a příběhy, o kterých jste možná neměli ani tušení. Vydejte se po jejich stopě nebo si odpočiňte u dobrého jídla a pití při pikniku na pražské Ladronce či ochutnávce vín v Lednici.

Vyhlídková věž kostela Církve československé husitské v Duchcově

Kostel Církve československé husitské je secesní stavbou a byl postaven v listopadu roku 1899. Věž kostela, která má přízvisko Soví, měří 42 m a od června do konce září na ni můžete vystoupat. Odměnou vám bude krásný rozhled po Duchcově a okolí.

|< Předchozí strana 1 2 >|