Okres Teplice

Vodobraní – trasa podél průmyslového vodovodu Dolní Zálezly – Elektrárna Ledvice

Procházka po trase má připomenout důležitost historie průmyslu v Ústeckém kraji s důrazem na období od druhé světové války do současnosti. Trasa je inspirována stavbou průmyslového vodovodu, který prochází krajinou Podkrušnohoří a Českého středohoří.

Hrad Doubravka zve k návštěvě nově otevřené zbrojnice

Turisté i místní mají důvod k návštěvě hradu Doubravka, dominanty Teplic. Na hradě bylo vybudováno a o víkendu zpřístupněno muzeum se stovkami replik různých zbraní a zbrojí soukromého sběratele. Lidé mohou vidět ustrojení a zbraně válečníků od pravěku po současnost. Hrad patří spolku AVZO Teplice, který chce v turistické sezoně zahájit jeho prohlídky.

Královská galerie hostů v Teplicích

Pěší zóna v lázeňských Teplicích je výpravou do dějin. A ne ledajakých. Potkáte tu celý průvod králů a císařů, kteří nejraději panovali z teplických termálních koupelí.

Turistická trasa Vodobraní v Bílině

Neobvyklá turistická trasa o délce 29 km sleduje průmyslový vodovod, který od doby svého vzniku v roce 1942 dodnes slouží svému účelu. S nápadem vytvořit tuto trasu přišli studenti z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, inspirovat se nechali průmyslovým dědictvím zdejšího regionu.

Radovesická výsypka u Bíliny

Radovesická výsypka je se svou rozlohou cca 1 200 ha a průměrnou mocností 50–70 m největší výsypkou Mostecké pánve a jednou z největších v Evropě. V současné době je území rekultivované a k výsypce vede naučná stezka.

Radniční věž v Bílině

Jednou z dominant Bíliny je secesní radnice z roku 1911. Radniční věž byla navržena vídeňským architektem Schmiedem a je možné se z ní v letní sezóně rozhlédnout do okolí. Zajímavostí je i to, že se od svislé osy trochu naklání.

Kraj plný turistických cílů. Teplicko návštěvníky nezklame

Procházka štolou, zřícenina hradu, tajemný kostel, ale i návštěva lázeňského města a majestátního hradu tyčícího se nad okolím. Přijměte pozvání na výlet po pěti turistických cílech na Teplicku.

Půjčovna lodí TeRi

S naší půjčovnou lodí a raftů se můžete vydat na řeky Ohři, Berounku, Jizeru a Bílinu.

První český imaginární námořní přístav najdete na kopci nad Duchcovem

Zdáli je vidět sedm stěžňů, vypadá to, jako by na kopci kotvily jachty. Na ráhnech sice nejsou plachty, ani vlajkosláva se netřepetá, ale iluze duchcovské maríny je dokonalá. Jenže kde by se tu vzaly lodě?

Valdštejnové v Duchcově znamenitě doplňují legendárního Casanovu

S duchcovským zámkem je spjat především legendární svůdce Giacomo Casanova, jehož jméno je synonymem pro neodolatelného milovníka. Na sklonku života (1725-1798) působil světoběžník a dobrodruh jako místní knihovník.

Naučná stezka Světecký vrch na Tachovsku

Naučnou stezkou Světecký vrch provázejí postavičky z komiksu Čtyřlístek. Na 9 informačních tabulích návštěvníkům přibližují historii geologického podloží Světeckého vrchu. Součástí trasy dlouhé přibližně 3 km jsou mimo informační panely také badatelské úkoly.

Hrob Jana Zajíce ve Vítkově

Hrob Jana Zajíce ve Vítkově na Opavsku je od roku 2019 prohlášen kulturní památkou. Náhrobek je symbolem boje za svobodu a pochází z dílny sochaře Olbrama Zoubka.

Kulturní dům Teplice

Dům kultury v Teplicích projektoval Karel Hubáček mezi lety 1977 až 1980, stavba pak probíhala od roku 1981 do roku 1986. Stavba se nachází v historickém jádru města a je spojena s kolonádou.

Kladské pomezí na běžkách: běžecké okruhy kolem Adršpachu a Teplic nad Metují

Okolo skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují vede řada běžkařských tras. V Dolním Adršpachu naleznete upravený okruh nazvaný Ozvěny, další kolečko se nachází pod Křížovým vrchem. Do širšího okolí se můžete vydat k Teplicím pod Supí a Jiráskovy skály nebo do Zdoňova či Janovic.

Hrob Jana Palacha na Olšanech

Náhrobek Jana Palacha na Olšanských hřbitovech tvoří bronzová deska s reliéfem lidské postavy. Autorem náhrobku je sochař Olbram Zoubek. Prvotní náhrobek byl vytvořen 1. července 1970, zásahem StB v listopadu 1970 došlo k jeho odstranění a zničení. Opět byl na Olšany umístěn až v roce 1990.