Teplice

V kolejišti u Bíliny na Teplicku se našlo lidské tělo

V kolejišti za zastávkou Bílina Kyselka se v úterý brzo ráno našlo lidské tělo. Vyšetřování zastavilo provoz na frekventované železniční trati z Bíliny směrem na Most, uvedla policie.

V Moldavě, kde se škrtalo ze seznamu voličů, vyhrálo SPD o necelých 30 hlasů

Vítězem voleb v Moldavě na Teplicku se stalo hnutí SPD, které získalo necelých 29 procent hlasů. Na druhém místě skončilo sdružení Otevřeně všem (26 procent) , třetí koalice SPOLU (24 procent) a  čtvrté uskupení Rozvoj Moldavy a Nového města (21 procent).

Falešné volební letáky v Bílině měly vystrašit Romy

Podobně jako v předchozích letech bylo i letos v Bílině na Teplicku před komunálními volbami pořádně rušno. Zatímco dříve se opakovaně objevovala podezření na kupčení s hlasy romských voličů, letos někteří místní našli ve svých schránkách falešné předvolební letáky. Nabádají je k tomu, aby nevolili Tomáše Vandase a jeho uskupení Čistá a bezpečná Bílina.

Předseda volební komise pustil k volbám v Moldavě vyškrtnuté občany

Předseda volební komise Oldřich Kozler v Moldavě na Teplicku nechal volit i občany, které starostka vyškrtla ze seznamu voličů. Vedení obce vyškrtlo ze seznamu voličů téměř 50 lidí, obec se opírá o rozhodnutí Ústavního soudu z roku 2011.  Sdělení umístila na své úřední desce.

Vedení obce na Teplicku vyškrtlo ze seznamu voličů desítky lidí

Vedení obce Moldava na Teplicku vyškrtlo ze seznamu voličů téměř 50 lidí, obec se opírá o rozhodnutí Ústavního soudu z roku 2011.  Obec sdělení umístila na své úřední desce. Podle vyjádření starostky Lenky Novákové se do obce od začátku roku přistěhovaly desítky lidí, kteří zřejmě chtějí hlasovat ve volbách pro konkrétní uskupení. Věcí se zabývá také policie.

Kraj plný turistických cílů. Teplicko návštěvníky nezklame

Procházka štolou, zřícenina hradu, tajemný kostel, ale i návštěva lázeňského města a majestátního hradu tyčícího se nad okolím. Přijměte pozvání na výlet po pěti turistických cílech na Teplicku.

Kulturní dům Teplice

Dům kultury v Teplicích projektoval Karel Hubáček mezi lety 1977 až 1980, stavba pak probíhala od roku 1981 do roku 1986. Stavba se nachází v historickém jádru města a je spojena s kolonádou.

Kladské pomezí na běžkách: běžecké okruhy kolem Adršpachu a Teplic nad Metují

Okolo skalních měst v Adršpachu a Teplicích nad Metují vede řada běžkařských tras. V Dolním Adršpachu naleznete upravený okruh nazvaný Ozvěny, další kolečko se nachází pod Křížovým vrchem. Do širšího okolí se můžete vydat k Teplicím pod Supí a Jiráskovy skály nebo do Zdoňova či Janovic.

Pramen sv. Huberta v Jiráskových skalách u v Teplic nad Metují

Pramen sv. Huberta najdete na okraji Teplického skalního města, v Jiráskových skalách. Vývěr pitné vody se nachízí nedaleko stromu s obrázkem svatého Huberta.

Zámek Duchcov nabízí nový okruh

Nový návštěvnický okruh s názvem Valdštejnská prohlídka je od minulého týdne pro zájemce k vidění ve státním zámku Duchcov na Teplicku. Nová instalace je součástí projektu Valdštejnové – lvi ve službách císařů, který patří k dlouhodobému cyklu nazvanému Po stopách šlechtických rodů.

Sportovní šerm v Teplicích

Historie šermu sahá do velmi dávných dob, u nás máte šanci zjistit, že tento sport má svou hodnotu.

Pohádkový les v Teplicích

V Janáčkových sadech poblíž botanické zahrady v Teplicích najdete 11 velkých dřevěných pohádkových postav s lehkou hádankou pro děti.

Naučná stezka Supí vrch

Od května 2019 je otevřená nová naučná stezka na Teplicku, která vede na Supí vrch ve Lbíně u Bžan.

Naučná stezka objevuje Supí vrch v Českém středohoří

Jeden z nepříliš známých vrcholů Českého středohoří, Supí vrch nad obcí Lbín na Teplicku, pomáhá lidem od tohoto týdne objevit nová naučná stezka. Vrchol není pojmenován ani na některých mapách, podle ekologů jde ale o přírodně i krajinářsky velmi cennou lokalitu. Na zachovalém biotopu skalní stepi bylo doposud objeveno 22 druhů ohrožených druhů vyšších rostlin.

Lanový park Teplice

Přijďte do největšího lanového parku v Ústeckém kraji a užijte 3 různé trasy, více než 25 atrakcí a kavárnu s terasou. Všechny trasy jsou pro dospělé i děti; jedna z nich pro nejmenší již od 3 let.