Janské Lázně

Černá hora v Krkonoších - zábava v létě i v zimě

Černá hora s nadmořskou výškou 1299 metrů leží ve východních Krkonoších, nachází se 3,5 km severozápadně nad lázeňským městečkem Janské Lázně. Kousek od vrcholu se nachází Černohorské rašeliniště, které je velmi turisticky vyhledávané. V zimě je oblast hojně využívána lyžaři, v létě turisty.

Janské Lázně umí potěšit nejen lyžaře

Janské Lázně jsou krkonošským lyžařským střediskem i - jak je ostatně patrné již z názvu - lázněmi. Legenda o tomto místě praví, že již v roce 1006 byl objeven Janem z Chockova teplý pramen. Kníže Schwarzenberg dal v roce 1677 základ dnešnímu lázeňskému městu.

Chata Alenka v Janských Lázních

Chata Alenka nabízí ubytování v klidné lokalitě lázeňského městečka Janské Lázně. Nachází se pouhých 150 metrů od kolonády městečka Janské Lázně a 200 metrů od lanovky na Černou horu.

Modrokamenná bouda Janské Lázně

Modrokamenná bouda se nachází v krásném prostředí Krkonoš na okraji paseky uprostřed lesního porostu necelé 2 km od centra Janských Lázní přímo pod skalním útvarem Modré kameny ve výšce 787 m.n.m.

Secesní lázeňská kolonáda v Janských Lázních

Tak jako v každém správném lázeňském městě je důležitou částí lázeňské architektury kolonáda. Jednou z hlavních zajímavostí městečka Janské Lázně, které leží ve východní části Krkonoš, je právě secesní lázeňská kolonáda navržená vídeňským architektem Brangem.

Krkonošskou zimu odstartuje Špindlerův Mlýn

Krkonošská lyžařská sezóna startuje v sobotu ve špindlerovském areálu Svatý Petr. Špindlerův Mlýn letos trumfnul poslední roky obvykle první Janské Lázně.

ETC SPORT Janské Lázně

V létě pro vás máme připravenou půjčovnu horských kol, koloběžek, Stanley rider - F1, Bikeboard ... V případě zapůjčení sjezdové koloběžky si můžete zakoupit jízdenky na tři jízdy za cenu dvou na "Černohoský Express".