Kuks

Inundační most v Kuksu

Inundační (záplavový) kamenný klenutý most z konce 18. století překlenuje zátopové území u řeky Labe. Propojuje obec Kuks se schodištěm špitální terasy a je dokladem technické zdatnosti své doby. V roce 2002 byl zařazen mezi národní kulturní památky České republiky.

Kuks nabízí cestu strojem času do roku 1724

Prohlídka Kuksu v reálném čase a zároveň v době zakladatele skvostu evropského baroka Františka Antonína Šporka (1662-1738). Žádný problém. Cestování v čase umožňuje od čtvrtka unikátní mobilní aplikace.

Kuks, barokní perla na Labi, uvítá své první letošní návštěvníky již o tomto víkendu

Díky příznivému počasí letošní návštěvní sezóna v Kuksu bude zahájena o měsíc dříve, již o nadcházejícím víkendu, v sobotu 4. března. V březnu budou možné prohlídky o víkendech, od dubna pak již v běžném celotýdenním turistickém provozu, mimo pondělí. Proč nezahájit Rok českého baroka právě zde?

Dva zámky v Benešově nad Ploučnicí otevřou své brány již v březnu

Zimní údržbová sezóna na památkových objektech pomalu končí. Některé otevřou dřív, jako například Kuks, který můžete navštívit o březnových víkendech od 9 do 17 hodin, v dubnu najede na normální sezónu. Podobně je tomu i u Benešova nad Ploučnicí, zámky se tu otevřou 18. března.

Barokní skvost Hospital Kuks získal ocenění Stavba roku 2016

Rekonstruovaný areál ve východočeském Kuksu byl ve čtvrtek slavnostně prohlášen v Betlémské kapli Stavbou roku 2016 a oceněn Zvláštní cenou Ministerstva kultury ČR. Areál otevřeli po několika letech usilovné práce minulý rok. Před rekonstrukcí se plně využívalo pouze 35 procent zanedbané památky.

Atraktivitu hospitalu Kuks, barokní perly východních Čech, zvýší připravované projekty

V hospitalu Kuks, otevřeném vloni po rozsáhlé revitalizaci, během níž bylo proinvestováno více než čtyři sta padesát miliónů korun, se připravují další projekty, které by měly zvýšit atraktivitu této barokní perly východních Čech.

Prohlídka měst - Litomyšl, Pardubice, Kutná Hora

Přijměte mé pozvání k procházkám starobylými místy. Litomyšl, Pardubice, Kuks a Kutná Hora patří k těm nejkrásnějším v naší zemi. Komentované prohlídky s průvodcem.

Čtyři prohlídkové okruhy a návštěvu zrekonstruované zahrady nabízí „nový” Kuks

Barokní perla východních Čech - hospital Kuks - se po rozsáhlé a velice nákladné rekonstrukci na konci března znovu otevřela veřejnosti. Návštěvníci mají k dispozici čtyři prohlídkové okruhy nazvané - Základní, Historie lékáren, Historie výroby léčiv a Šporkovská hrobka.

Tanec smrti monumentálním lákadlem znovuotevřeného hospitalu Kuks

Smrt si nevybírá, bere vše, pána, chudáka, sedláka, kramáře, rytíře, krále, nevěstu i dítě. Fresky s postavou kostlivce se podařilo odkrýt v dlouhé chodbě hospitalu Kuks. Kdysi kolem nich chodili váleční veteráni, postavy ukazovaly, že před smrtí jsou si všichni rovni. Bylo to mememto mori.

Kuks, Valtice, Kratochvíle jsou taháky nadcházející turistické sezóny

Některé kulturní památky mají otevřeno i v zimě, například Sychrov, Rožmberk, ostatní zahájí sezónu za několik týdnů. Národní památkový ústav ve spolupráci s kastelány připravili řadu nových akcí, které mají přilákat návštěvníky.

Barokní hospital Kuks se po rekonstrukci za stamilióny otevře veřejnosti

Jedna z nejpozoruhodnějších památek východních Čech – barokní hospital Kuks – se po nejrozsáhlejší renovaci ve své existenci opět otevře veřejnosti. Stane se tak 28. a 29. března, tedy těsně před zahájením letošní turistické sezóny, a návštěvníci se mají na co těšit.

Cyklostezka Hradec Králové – Kuks

Od poloviny května 2013 mohou milovníci cyklostezek vyzkoušet novou stezku na trase Hradec Králové-Kuks. Cyklostezka Hradec Králové/Josefov/Kuks je součástí dálkové Labské stezky. Nová trasa je jednou z nejdelších souvislých cyklotras v ČR. Je vhodná i pro bruslaře, handbiky a kolečkové vozíky.

Kuks těchto dní - to je baroko v kamenné i oživlé podobě

Kuks je obec vzdálená zhruba šest kilometrů od Jaroměře. Pozoruhodná je především částečně zachovalými barokními lázněmi a hospitalem z přelomu 17. a 18. století. Rozsáhlou barokní sochařskou výzdobou zde realizoval Matyáš Bernard Braun.

Pohádková přehrada Les Království byla největší v republice

Návštěvníci zoologické zahrady ve Dvoře Králové se už nechtějí vydávat někam po okolí, nasyceni přehršlí zvěře se dostanou tak maximálně na proslulý špitál Kuks, okouknou sochy, ti nezdolní ještě i lesní betlém. Naši nejhezčí přehradu Les Království neprávem minou.

Farmaceutické muzeum v Kuksu osvětluje váženou profesi lékárníků

Vydejte se do východočeského Kuksu, kde v areálu barokního Šporkova hospitalu našlo svoje sídlo České farmaceutické muzeum. Díky skvělé expozici se vrátíte proti proudu času a dozvíte se mnohé o kdysi velice vážené profesi lékárníků.