Kunštát

Pamětní síň básníků Františka Halase a Klementa Bochořáka v Kunštátě

Pamětní síň básníků Františka Halase a Klementa Bochořáka - stálou expozici najdete v prostorách Městského informačního centra Kunštát.

Středověk a nová otevírací doba vítá návštěvníky na zámku Kunštát

V loňském roce byl státní zámek Kunštát asi nejvíce zmiňovaným zámkem ve správě Národního památkového ústavu, a to především na počest Jiřího z Kunštátu a Poděbrad a jeho mírových misí, jejichž 550. výročí jsme si vloni připomněli.

Hradozámecká noc ukáže přes 70 památek v netradičním čase

Poslední srpnová noc propojí 74 státních hradů a zámků. Všechny se zapojí do akce uzavírající další památkovou sezónu. Hradozámeckou noc pořádá Národní památkový ústav (NPÚ) popáté, letos bude jejím centrem zámek Kunštát, sídlo letošního Roku pánů z Kunštátu. Všechny zúčastněné hrady a zámky chystají komponované programy, divadlo, hudbu, světelné efekty a další akce.

Středověk na vlastní kůži mohou zažít návštěvníci zámku Kunštát

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a za polovinu vstupného teď můžete navštívit nový prohlídkový okruh V erbu tří pruhů. Páni z Kunštátu a jejich hrad na zámku Kunštát.

Zámek Kunštát

Navštivte jeden z nejstarších moravských hradů ze 13. století, a seznamte se tak se zajímavými interiéry zámku, který vám nabídne hned několik okruhů. Projděte se po vzácných nejstarších parketách v Evropě a nezapomeňte poctít svou návštěvou i unikátní historický psí hřbitov.