Tipy na výlety ve městě Mariánské Lázně

Pravoslavný kostel svatého Vladimíra v Mariánských Lázních

Pravoslavný kostel svatého Vladimíra v Mariánských Lázních byl slavnostně otevřen v roce 1902. V době mimo bohoslužby slouží hostům Mariánských Lázní k prohlídce bohatého interiéru.

Karolinin pramen v Mariánských Lázních

Karolinin pramen je pramen minerální vody v Mariánských Lázních. Má poměrně vyšší obsah hořčíku. Pavilon Karolinina pramene je volně přístupný v letním období.

Ambrožovy prameny v Mariánských Lázních - Prameny lásky

Ambrožovy prameny v Mariánských Lázních, nazývané také jako Prameny lásky, vyvěrají ve třech vývěrech v prostoru mezi společenským domem Casino a Centrálními lázněmi. Svůj název získaly podle opata Ambrože, který usiloval o zpřístupnění zdejších pramenů nemocným.

Lesní pramen v Mariánských Lázních

Klasicistní pavilon u Třebízského potoka je místem, kde můžete ochutnat v letní sezóně Lesní pramen. Svým složením mírně alkalizuje obsah žaludku, a je proto vhodný pro léčbu různých nemocí trávicího ústrojí.

Rudolfův pramen v Mariánských Lázních

Rudolfův pramen vyvěrá v lukách v Úšovicích a byl známý jako pramen Luční. Voda z pramene Rudolf se užívá k pitné léčbě a na koupání, ochutnat v Pavilonu Rudolfova pramene ji můžete od května do září.

Adrenalin Park - Lanové centrum v Mariánských Lázních

Adrenalin Park Mariánské Lázně je lanové centrum postavené na 16 metrů vysokých dřevěných kůlech a je specifické unikátní soustavou visutých lanových překážek s lezeckou stěnou, samostatně stojícím sloupem a dalšími překážkami.

Kam o víkendu s dětmi: Liberec zve na příběh papíru, Mariánské Lázně hostí Arabelu

Kreativní dílny, zajímavé soutěže a spousta her čeká na děti i tento víkend. Volný čas s nimi můžete strávit v muzeích, na hradech a zámcích nebo také na výstavách.

Přírodní park u Prelátova pramene v Mariánských Lázních

Na okraji Mariánských Lázní, v místech, kde park přechází do lesa, leží malebná louka, kterou protéká potůček plný žulových balvanů a dva rybníky dokreslují kouzlo tohoto místa. Před lety zde byl objeven pramen, který dostal jméno Prelátův a podle něj se jmenuje i tento jedinečný kousek přírody.

Do Parku Boheminium přibyla nová zmenšenina české památky

Maketu jihočeského statku Holašovice o víkendu slavnostně představili v Parku Boheminium v Mariánských Lázních. Park vystavuje pod širým nebem miniatury památek z České republiky a má jich už téměř 70. Holašovický statek je už pátou miniaturou, kterou park v tomto roce představil.

Areál miniatur nabízí procházku mezi českými památkami

Poblíž Mariánských Lázní v obci Zádub stojí už téměř 30 let v nádherném prostředí krajinného parku Krakonoš v nadmořské výšce 760 m areál miniatur. V poměru 1:25 tu najdete makety nejen hradů a zámků, ale i mostů, lanovek, vodních či větrných mlýnů. Během jediného dne tak můžete poznat více než šedesát historických staveb.

Kostel sv. Petra a Pavla s mumiemi měšťanů v Mnichově u Mariánských Lázní

Městečko Mnichov u Mariánských Lázní leží na odlesněné náhorní plošině mezi údolím Mnichovského a Pramenského potoka. Pod lodí kostela je ukryta krypta s malovanými dřevěnými rakvemi, kosterními pozůstatky a mumifikovanými mrtvolami měšťanů z 18. století a francouzských vojáků z tažení v roce 1742.

Kyselecký hamr v Českém lese

Pramen Kyselecký hamr vyvěrá z krystalinických hornin na okraji chebské pánve, ale složením patří ke skupině uhličitých vod Mariánských Lázní. Kyselka je zde jímána neobvyklým způsobem - kamenným pažením vyrobeným z granitu, které se až do současnosti dochovalo z roku 1648.

Edward VII. a František Josef I. se opět setkali v Mariánských Lázních

Jakoby mimoděk se zastavili vladaři na začátku lázeňského parku pod kolonádou. Zatímco Habsburk byl více doma v Bad Ischlu, Edward VII., vládce tehdy nejmocnější říše, britského impéria, Mariánské Lázně doslova miloval.

Letiště v Mariánských Lázních po únosu uzavřeli, dnes je k vidění coby miniatura

Ve třicátých letech minulého století bylo mariánskolázeňské letiště Skláře nejmodernější v republice. Provozováno bylo do války, na jejímž konci zničila velkou část americká letadla. Poté fungovalo jako sportovní, obnovený provoz vnitrostátní dopravy, zahájený v roce 1972, byl ale tragický.

Největší koncentrace prvorepublikových bunkrů je na Králicku

Jak obří betonové krtince jsou po lukách a stráních Králicka rozmístěny prvorepublikové bunkry. Je jich tu největší koncentrace v Česku, průsmyk u Kladské Bystřice střežilo několik pevností – Adam (nepřístupné), Bouda, Hůrka. Opodál stojí Hanička, jedna z nejvýznamnějších předválečných tvrzí.