Mníšek

Kleopatra nosila paruku z vlasů otrokyň, Kastové létali balónem, dovíte se v Mníšku

Zámek Mníšek pod Brdy připravil program pro dospělé i malé návštěvníky také pro poslední víkend v lednu. Na podvečerních prohlídkách zámkem provede čertisko - dobrotisko. Uvidíte bílou paní a anděla. Klasické prohlídky začínají v 11.00 hodin.

Mníšecký zámek ukrývá vzácný oltářní obraz i vílu z jezírka

Zámek Mníšek má otevřeno do 22. prosince. Tento týden je navíc připravený program pro velké i malé návštěvníky. Ve čtvrtek 17. listopadu mají děti prázdniny a mohou se bavit ve výtvarném ateliéru, na zážitkové prohlídce s názvem Loutková nebo na prohlídce 70 panenek.

Během podzimních prázdnin bude na zámku v Mníšku program každý den

Od středy 26. do neděle 30. října mají děti podzimní prázdniny. Je sice chladno, ale nudit doma se nemusíte. Vezměte své děti na návštěvu do zámku v Mníšku pod Brdy. Vyberte si z několika prohlídek nebo si vyrobte památku na zámek ve výtvarném ateliéru.

Během Dnů evropského dědictví otevře zámek v Mníšku své brány zdarma

Od 10. do 18. září se konají Dny evropského dědictví. Zámek Mníšek pod Brdy k této příležitosti otevře své trasy veřejnosti zdarma. V neděli 11. září je navíc připravena pohádka Hadí mlýn.

Předzámčí v Mníšku se promění v historické bojiště

Velkolepou podívanou a den plný zážitků chystá zámek Mníšek pod Brdy na úterý 5. července. Historická bitva, sokolník, střelba z luků a kuší, jízda na koních, historické tržiště a celodenní vystoupení čtrnácti skupin historického šermu. Vítejte v 17. století.

Staročeské máje roztančí náměstí i nádvoří zámku v Mníšku

Taneční a hudební program na náměstí i na zámku v Mníšku pod Brdy se chystá už v sobotu 14. května. V rámci Staročeských májů vystoupí 10 souborů s tanci i písněmi. Bude se na co dívat, co jíst i co nakupovat. Doprovodný program připravil i mníšecký zámek.

Na zámku v Mníšku se můžete nechat pasovat do šlechtického stavu

V sobotu 7. května se bude zámkem po zámecké arkádě procházet bílá paní a v kapli bude na návštěvníky čekat anděl s poselstvím i dary. Přesně o týden později jsou zájemci zváni na Staročeské máje na nádvoří zámku a na náměstí v Mníšku pod Brdy.