Sychrov

Od Tří králů na tři zámky: Sychrov, Zákupy a Slatiňany zvou na celoroční prohlídky

Zima většinou zavírá brány historických objektů, přesto některé od čtvrtka 6. ledna začínají vítat ve „dvojkovém“ roce návštěvníky.

Zámek Sychrov má novou prohlídkovou trasu

Třicátého srpna uplyne 200 let od okamžiku, kdy francouzští Rohanové zakoupili sychrovské panství. Při této příležitosti se na zámku otevírá nový prohlídkový okruh ve druhém patře. Okruh nazvaný Soukromé apartmány Arthura a Gabriely Rohanových je výběrový a vstupenky na něj budou k dostání pouze online.

Vánočně vyzdobený zámek Sychrov láká stovky návštěvníků

Stovky turistů lákají před koncem roku vánočně vyzdobené interiéry zámku Sychrov na Liberecku. Je jednou z mála památek, které v Libereckém kraji zůstávají i v zimě otevřené. Zámek vydělává i na tom, že počasí letos o Vánocích zimním sportům příliš nepřeje, uvedl sychrovský kastelán a ředitel tamní Národní památkové správy Miloš Kadlec.

Rohanský Sychrov je jedním z nejkrásnějších tuzemských romantických zámků

Francie po revoluci, která smetla monarchii, a následných Napoleonových výbojích byla značně vyčerpaná. Kdo mohl, zmizel. To udělali i „princové z královské krve”, jak zněl titul knížecího rodu Rohanů. Od Valdštejnů koupili zanedbaný Sychrov a neuvěřitelně ho zvelebili. Patří mezi nejhezčí zámky.

Arturův hrad v zámeckém areálu Sychrov

V zámeckém parku Sychrova lze nalézt umělou zříceninu – Arturův hrad.

Rudolfova vyhlídka v zámeckém parku Sychrov

Rudolfova vyhlídka se nachází se v severní části zámeckého parku a otevírá se z ní nádherný pohled na okolní krajinu.

Sychrovský viadukt - technická památka

Sychrovský viadukt je patrový kamenný železniční viadukt nacházející se poblíž obce Sychrov. Překonává široké údolí Mohelky.

Vodárenská věž v zámeckém parku Sychrov

Vodárenská věž byla postavena taktéž v novogotickém stylu roku 1891 podle návrhu Františka Wondrena. Tato novogotická věž nahradila původní vodojem, jehož podobu neznáme.

Zámecká oranžerie na Sychrově

Jedna z nejvýznamnějších staveb zámeckého parku.

Zřícenina hradu Sychrov v Rabštejně nad Střelou

Zřícenina hradu Sychrov se nachází na hřebeni naproti zřícenině Rabštejn nad Střelou.

Kukuřičné bludiště Sychrov

Pouhých 200 metrů od novogotického zámku Sychrov v poli plném kukuřic vás čeká rodinka Kukuřičáků! Obývají bludiště vytvořené v kukuřičném poli a políčeno mají zejména na rodinky s dětmi, dobrodruhy a výletníky, kteří jsou připraveni nalézt tu správnou cestu ven z bludiště!

Pohádkový Sychrov koupili Rohanové po revolučním krveprolití ve Francii

Mekka filmařů v Libereckém kraji má jméno Sychrov. Romantický zámek si zahrál v mnoha filmech, pro pohádky je jako stvořený. Navštívit ho můžete celoročně, prohlídka v zimě má velké kouzlo. Rohanovské sídlo s přilehlým parkem je turistickým magnetem, při prohlídce se vám vybaví nejeden film.

Na Sychrově budou létat šípy jako na knížecím lovu

Park u sychrovského zámku ožije v sobotu 24. září třetím ročníkem Svátku luku a nože aneb Knížecím lovem. Pro děti je připravena lovecká stezka, na níž mají s lukem a šípy zasáhnout polyuretanové zvíře v životní velikosti - zvířat bude deset.

Strážní hrad Frýdštejn prověří vaši kondici

Na severním okraji Českého ráje se hrdě tyčí hrad Frýdštejn, budete-li pozorní, zahlédnete jej z dálnice vedoucí z Turnova do Liberce, asi kilometr za odbočkou na Paceřice a Sychrov. Frýdštejn se za poslední desetiletí změnil z nenápadné ruiny v jednu z nejnavštěvovanějších památek zdejšího kraje.

Na památkách probíhá generální úklid, na Sychrov a do Betléma v Hlinsku se už může

Vygruntovat pořádně velký hrad či zámek není nic snadného. Přes návštěvní sezónu se sem zanese hodně nečistot. Vystavené exempláře se musejí zase tvářit starožitně nově, šťouravý návštěvník dokáže odhalit i drobnosti a to poté kazí dojem z prohlídky.