Mníšek pod Brdy

Témata

|< Předchozí strana 1 2 3 4 >|

Zámek v Mníšku pod Brdy vítá návštěvníky i v listopadu

I v listopadu mohou milovníci historických památek navštěvovat některé hrady a zámky. Mezi ně patří také Mníšek pod Brdy, který o víkendech otevírá prohlídky základních okruhů s klasickým výkladem i prohlídky a programy pro rodiny s dětmi.

Zámecký park v Mníšku pod Brdy

Park a zahrada je chloubou zámku v Mníšku pod Brdy. Její historie sahá do 17. století, kdy byl zasypán původní hradní příkop a vznikl základ dnešního parku.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte na slet čarodějnic a oslavte konec zimy

Konec dubna tradičně přináší pálení čarodějnic a další akce v kouzelnickém duchu. Vyrazit na ně můžete v Praze, Mníšku pod Brdy, na zámek Horní Libchava nebo hrad Bouzov. Pokud vás láká spíše nekouzelnický program, navštivte třeba skanzen v Zubrnicích, kde se konají Myslivecké slavnosti, nebo Babiččino údolí, které bude dějištěm Ovčáckých slavností.

O víkendu se na zámku v Mníšku pod Brdy otevře vyhlídka na věži

V sobotu a neděli 10. a 11. února se zámek Mníšek pod Brdy opět otevře výletníkům. Mohou navštívit prohlídky pro děti i pro dospělé nebo se bez průvodce podívat do rohové věže zámku a vyhlédnout do okolí.

Kam o víkendu s dětmi: Postavte si město z lega, navštivte dobu kamennou

Oslavy svátku svatého Martina dominují akcím, které se o víkendu konají. Pokud byste si s dětmi ale chtěli najít poněkud jiný program, vyrazte v Praze třeba do galerie DOX, kde si můžete z lega postavit město. Nabízí se také řada historických akcí, například prohlídka zámku s princeznou v Mníšku pod Brdy nebo návštěva doby kamenné.

Socha Káji Maříka v Kytíně

Obec Kytín u Mníšku pod Brdy je zmiňována v knihách o Kájovi. Sochu Káji Maříka vytvořila Jitka Kůsová v rámci sochařského symposia v roce 2014. Jako předlohu pro sochu použila autorka fotografii svého bratra.

Kaple sv. Máří Magdalény v Mníšku pod Brdy

Kostelík Máří Magdalény z roku 1693 byl vybudován stavitelem Kryštofem Dienzenhoferem. Vzorem pro vybudování kostelíka byla skalní kaple ve francouzském Aix en Provence, kde sv. Maří Magdaléna dlela na pokání. Zvláštností této stavby byly vnitřní omítky napodobující krápníkovou jeskyni.

Jak se žilo v zimě na zámku? V Mníšku pod Brdy vítají návštěvníky i v lednu

Zámek v Mníšku pod Brdy je otevřen i v zimních měsících. O víkendech je možné navštívit obě prohlídkové trasy a prohlédnout si velké sály i soukromé pokoje posledních pánů. Jak se jim bydlelo na zámku v zimě?

Muzeum užitkové techniky v Mníšku pod Brdy

Muzeum je umístěno v soukromých prostorách v areálu bývalého statku nedaleko náměstí v Mníšku, v místech, kde stávala továrna na barvení látek a výrobu škrobu. Soustřeďuje exponáty, které sloužily především k práci a dopravě.

Komentované prohlídky historickým centrem Mníšku pod Brdy

Chystáte návštěvu Mníšku pod Brdy a rádi byste se o něm a jeho historii něco dozvěděli? Chcete se s přáteli, rodinou projít po městě a přivítali byste odborný komentář místního obyvatele? Domluvte si prohlídku s místními průvodci.

Mníšecký zámek přiblíží dětem osobnost Karla IV.

Zámek v Mníšku pod Brdy u Prahy chystá na letošní rok akce pro děti zaměřené na výročí 700 let od narození Karla IV. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na speciální prohlídky, při nichž se zábavnou formou dozvědí zajímavosti ze života lidí za doby Lucemburků. Koncem května si pak budou moci zasoutěžit při dětském dni s Karlem IV. Informovala o tom kastelánka Jana Digrinová.

Barokní klenot, který vzal málem za své kvůli těžbě železné rudy i účelové lhostejnosti

Poutní areál Skalka se nepřehlédnutelně tyčí nad Mníškem pod Brdy a doplňuje tak svou dominantou kulisu i tak historicky zajímavé obce. Není to tak dávno, kdy kostelík byl bezmála ruinou. Vedla sem i jedna z nejstarších turistických tras na konci 19. století.

Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Vůně čerstvě pečených vaflí a italské kávy vás dovede k nejvýše položenému domu na náměstí v Mníšku pod Brdy. Žízeň zaženete domácími limonádami a chuť na sladké našimi vlastními dorty.

Důl Skalka v Mníšku pod Brdy

Dnes již uzavřený železnorudný důl Skalka se nachází v Mníšku pod Brdy, asi 20 kilometrů jihozápadně od Prahy. V poměrně rozsáhlých prostorách bývalého dolu se nachází Muzeum hornické historie a těžby železné rudy. Komentované prohlídky dolu jsou možné po předchozím objednání.

Důl Skalka v Mníšku pod Brdy

Dnes již uzavřený železnorudný důl Skalka se nachází v Mníšku pod Brdy, asi 20 kilometrů jihozápadně od Prahy. V poměrně rozsáhlých prostorách bývalého dolu se nachází Muzeum hornické historie a těžby železné rudy. Komentované prohlídky dolu jsou možné po předchozím objednání.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 >|