Frýdlant

Hradozámek Frýdlant připravil na novou sezonu velkou změnu

Hradozámecký areál Frýdlantu postavený na mohutném čedičovém výlevu je nádhernou ukázkou spojení gotického hradu s renesančním zámkem. Tvoří ho Dolní zámek zdobený sgrafity, který obklopuje švédské opevnění, z něhož vede Rytířská cesta Horní branou do hradu. Nejstarší částí areálu je čtyřicetimetrová věž Indica.

Městské opevnění ve Frýdlantu

V centru města Frýdlant se dochovalo asi 10 metrů středověkých hradeb, které prošly v roce 2014 rekonstrukcí.

Novorenesanční radnice Frýdlant

Dominantou Frýdlantu je neorenesanční radnice, která byla vybudována v letech 1893-1896 podle projektu vídeňského architekta Franze Neumanna, tvůrce radnice v Liberci.

Hrázděný statek v Dětřichově na Frýdlantsku

Hrázděný statek v Dětřichově je významná ukázka lidového stavitelství. Na rozdíl od podobných budov, jinak značně rozšířených v celé oblasti, má tento dvorec jak hrázděnou, tak i obvodovou zeď, která jej uzavírá. Statek stojí při silnici směrem na Frýdlant.

Frýdlantsko: staletá proměna průmyslové oblasti Rakouska-Uherska v přitažlivý turistický region

Dnešní návštěvník Frýdlantska asi netuší, že pokud by je navštívil v polovině 19. století, přijel by do pulsujícího místa Rakouska-Uherska patřícího k nejprůmyslovějším částem země; kdyby Frýdlant v Čechách navštívil dokonce ještě o staletí dříve, nalezl by město významnější než nedaleký Liberec.

V soutěži DestinaCZe 2015 zvítězil zámecký pivovar Frýdlant

Letošní ročník soutěže DestinaCZe 2015 o nejlepší turistické atraktivity vyhlašované už potřetí agenturou CzechTourism zná svého vítěze. Je jím zámecký pivovar Frýdlant se svojí dlouholetou tradicí.

Zámek Frýdlant mimořádně zpřístupní hradní věž, bývalý maják poutníků a kupců

Státní zámek Frýdlant mimořádně zpřístupní nejstarší památku Frýdlantska, hradní věž, která bývala „majákem“ všem poutníkům a kupcům. Návštěvníci si ji budou moci prohlédnout o víkendu 20. a 21. června.

Valdštejnův Frýdlant dostal za generalissimovu likvidaci Matyáš Gallas

Pro zámek to byl dobrý kšeft, pro vévodu frýdlantského už méně. Valdštejnova hvězda pohasínala, donedávna jeden z nejmocnějších mužů byl smrtelně nemocný. Svému panovníkovi Ferdinandovi II. Již i nepohodlný. Do popředí se tlačili jiní, všichni chtěli ukousnout z tučné pobělohorské kořisti.

Zámecký pivovar Frýdlant

Filozofií Zámeckého pivovaru Frýdlant je vařit dobrá a poctivá piva dle zavedených stylových kategorií, zároveň se zde však nebojí experimentovat a přinášet vlastní nápady. Při vaření se dodržují klasické výrobní postupy, avšak doplněné o vlastní know how, za užití moderních technologií.

Tipy na víkend: Hradozámecká noc, burčák a vinobraní

Sobotní večer patří Hradozámecké noci. Památky v celé republice se návštěvníkům představí v jiném světle. Můžete si takto projít zámky Mníšek pod Brdy, Dobříš, Konopiště, Kozel, Grabštejn, Frýdlant a mnoho dalších. Jižní Morava ožije vinobraním ve Velkých Pavlovicích a Lednici. V neděli se můžete jet podívat na divadelní představení na Masarykově náměstí v Ostravě.