Mšené-lázně

Lázeňský lesopark Mšené-lázně

Lázně Mšené, skryté v údolí Mšenského potoka na okraji obce Mšené-lázně, najdete pouhých 40 km severně od Prahy, nedaleko města Roudnice nad Labem.

Zřícenina kaple sv. Jana Nepomuckého

Stavba kaple v obci Mšené-lázně byla zahájena v roce 1802, v roce 1804 byla přerušena a kaple zůstala nedostavěná. Zbyla pouze malebná zřícenina na pahorku v prostoru lázní.

Lázeňská kaple Salve v Mšené-lázně

Kaple vznikla rekonstrukcí původního lázeňského objektu u Karlova pramene. Kaple slouží nejen pro bohoslužby věřícím, ale jako oáza klidu a pohody jistě osloví i návštěvníky lázeňského areálu.

Trhy v Ředhošti

Ředhošť je částí obce Mšené–lázně v Severozápadních Čechách. Od března do prosince se zde konají tradiční nedělní trhy, které lákají návštěvníky ze všech koutů regionu. Najdete zde zvířata, výpěstky, zeleninu, textil, hračky i bleší trh, tedy především vše české.

Ředitel s žaludeční nevolností se napil ve Mšeném vody a založil proslulé lázně

Klidné v zeleni zasazené jsou Mšené-lázně na Litoměřicku. Léčí se tu nemoci pohybového aparátu, onkologické potíže, i dýchací. Leží v poklidné krajině nedaleko Peruce, kde kníže Oldřich spatřil budoucí kněžnu Boženu. Možná se také ráchala v minerálce. Zdejší voda je vodou živou, léčí a pomáhá.