Libochovice

Netopýři na zámku Libochovice

Rodiště slavného přírodovědce a filosofa J. E. Purkyně obklopené rozsáhlou zahradou a parkem dnes poskytuje útočiště vzácným a tajuplným obyvatelům. Zámecká sklepení si za svůj zimní úkryt vybrali vrápenci malí.

Zámek Pátek nad Ohří

Zapomenutá perla na Ohři - letohrádek Pátek nad Ohří, renesanční stavba ve stylu italské vily...

Zámecký palmový skleník v Libochovicích

Zámecké skleníky tvoří nedílnou součást zámeckého parku a vypovídají o postupném vývoji parku a jeho zahradní architektury.

Zámecký park Libochovice

V malebné krajině lemované romantickými kopci Českého středohoří se nachází město Libochovice. Toto nenápadné místo nabízí návštěvníkům krásný barokní zámek, na kterém se podílel italský stavitel Antonio della Porta a nejen to. Součástí areálu je také zahrada á la Versailles.

Libochovický kostel Všech svatých

Děkanský, původně gotický, kostel ze 14. století se poprvé zmiňuje roku 1382 jako farní. Renesanční věž byla přistavěna roku 1541, což připomíná letopočet vytesaný do pískovcového překladu nad vchodem do věže a znak Jana III. Z Hazmburka na severní straně věže.

Romantika na Ohři pod zámkem v Libochovicích

Prožijte romantický výlet na lodi, v krásném romantickém prostředí můžete splout. Na našich bezpečných lodí úsek řeky Ohře, končící přímo pod Libochovickým zámkem.

Cestovatelská expozice libochovického zámku vystavuje i staroegyptské mumie

V sobotu poprvé si mohli návštěvníci zámku Libochovice prohlédnout jedinečnou cestovatelskou expozici plnou artefaktů hraběte Jana Josefa Herbersteina, bývalého majitele zámku. Z putování po Africe si dovezl například staroegyptské mumie.

Nedobytný hrad Hazmburk na čedičové skále dál střeží poklady

Pověst měl odjakživa výbornou. Protože co víc může hradu prospět, než když se o něm tvrdí, že je nedobytný? A tento vskutku nedobytný byl, ani husité v jeho případě neuspěli. Byl považován za cosi jako mimořádně bezpečný sejf, takže kdysi ukrýval i poklady z kostelů na Pražském hradě. Řeč je o Hazmburku.