Třeboň

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Třeboni

Jen málo českých měst se může pochlubit tak starou a bohatou divadelní tradicí jako město Třeboň.

Věž staré radnice v Třeboni

Nejkrásnější vyhlídky do zelené a modré krajiny a Třeboň jako na dlani nám ze svého ochozu nabídne 31 m vysoká čtyřboká radniční věž. Je symbolem a dominantou města už po staletí.

Tipy na víkend: Ochutnejte regionální dobroty nebo nejlepší česká vína

Vysoké teploty sice nevybízejí k obžerství, ale pokud přeci jen dostanete na něco chuť, vypravte se na některou z gastronomických akcí. V Praze se koná Street Food Jam, v jižních Čechách tradiční Myslivecká Třeboň. Regionální speciality si dejte v Karlově Studánce a za vínem vyrazte do Mělníka nebo do Bzence.

Naučná stezka zdraví Třeboň - Hradeček

Naučná stezka zdraví je situována do těsné blízkosti Třeboně a je příjemnou procházkou krásnou krajinou, typickou pro Třeboňsko.

Půvabná renesanční Třeboň se vylíhla z nepůvabné trhové osady Witingau

Třeboňský kapr je pojem, zrovna jako pivo Regent nebo léčebné slatinné lázně. Nebýt asijských šrámů na své renesanční kráse, byla by městem téměř rožmbersky dokonalým. Ale bohužel trhovci se nasoukali i do památkových zón. Petr Vok by zíral. Původně se osada jmenovala Wittingau – Vítkův luh.

Třeboň byla hlavním městem Rožmberků, odkaz Petra Voka turisté obdivují dodnes

Jihočeská Třeboň si podmaňuje své návštěvníky neopakovatelným kouzlem vzácně dochovaného historického centra, lázeňské hosty pohodovou atmosférou. Každou letní sezónu přijíždějí tisíce cyklistů za upravenými stezkami vedoucími k půvabným cílům v okolí, na podzim lákají výlovy třeboňských rybníků.

Galerie s čokolaterií - Třeboň v marcipánu

Galerii, čokolaterii s prodejnou sladkých suvenýrů a zábavnou dílničku – to vše ukrývá Třeboň v marcipánu, která se nachází přímo v srdci rybníkářského města. Expozici ukazující Třeboň z tradiční i netradiční perspektivy bude možné navštívit denně od 1. května 2017.

Akvárium Vratislavský dům v Třeboni

V historickém centru města Třeboň, ve Vratislavském domě, je otevřena zajímavá stálá expozice sladkovodních ryb. Můžete si zde prohlédnout štiku, sumce, candáta, kapra i další naše zástupce našich ryb.

Půjčovna koloběžek Třeboň

Půjčovna koloběžek, skupinové výlety na koloběžkách, tréninky na koloběžkách.

Akvárium Krčínův dům v Třeboni

V blízkosti zámku Třeboň je otevřena zajímavá stálá expozice nazvaná Akvárium Krčínův dům. Akvárium se nachází v Krčínově ulici v domě, který patřil Jakubu Krčínovi z Jelčan, rožmberskému regentu. Ostatně – na domě je deska, která tuto skutečnost připomíná.

Třeboň jako na dlani

Jestliže se říká, že nejkrásnější pohled na svět je ze hřbetu koně, v Třeboni platí, že tomu tak je z ochozu staré radnice na Masarykově náměstí. Zdolat rovnou stovku schodů zcela určitě za námahu stojí - perlu jižních Čech a nejbližší okolí máte odtud jako na dlani.

Třeboňsko: nehostinná krajina, kterou do dnešní krásy přetvořili lidé

Rybníky, kam se podíváte, na hrázích mohutné duby, na hladině vyskakují rybičky, které honí dravá štika. Nádherná rožmberská Třeboň, město nejen proslulé rybou, ale také skvostným zámkem pánů z Růže, pivem, lázněmi.

Projděte Třeboň s dětmi a Mildou Dubulíkem

Jihočeská Třeboň je malebné město s bohatou historií a skvostnou architekturou. Na to ale své potomky asi nenalákáte. Pokud však s sebou na výlet vezmete Mildu Dubulíka, procházka městem je bude zaručeně bavit.

Farma Mlýnský Dvůr v Třeboni

Odpočiňte si od současného shonu a stresu. Na jihočeském statku Mlýnský dvůr se vrátíte zpět k přírodě a tradicím. Penzion, restaurace a biofarma se nachází v krásné krajině rybníků, necelé tři kilometry od historického centra města Třeboň.

Kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny Třeboň

Za nejcennější třeboňské církevní stavby bývá označován kostel sv. Jiljí a Panny Marie Královny při klášteře augustiniánů. Pocházejí odtud oltářní obrazy od Mistra třeboňského a socha Třeboňské Madony, vynikající díla českého vrcholně gotického umění.