Uherské Hradiště

Skrýš – socha Roberta Bučka

Prostor před Galerií Slováckého muzea doplňuje socha sochaře Roberta Bučka. Město Uherské Hradiště se tak řadí k městům v České republice, která instalaci monumentálních soch ve veřejném prostoru dávají zelenou.

Barokní lékárna U Zlaté koruny v Uherském Hradišti

Budova barokní lékárny se nachází na Masarykové náměstí a patří mezi nejkrásnější objekty historického města Uherské Hradiště.

Naučná stezka Hluboček - Hluk

Turistický okruh s osmi informačními panely vede zajímavými místy mezi místní části Uherské Hradiště - Míkovice a městem Hluk.

Tradiční žehnání svatomartinského vína i husí speciality nabídne Uherské Hradiště

Letos už poosmé přiveze Martin na bílém koni mladá svatomartinská vína na uherskohradišťské Masarykovo náměstí. Nově se bude k mladým vínům a tónům cimbálu nabízet i tradiční gastronomie v podobě husích specialit.

Expozice dějin města Uherské Hradiště v Jezuitské koleji

Stálá expozice dějin města v Jezuitské koleji seznamuje s nejvýznamnějšími událostmi a dějinnými okamžiky z více než 750leté historie města. V souladu s prostorem, který je pro expozici určen, je obsahově rozdělena do tří základních tematických celků.

Hospůdka na haldě v Boršicích

Hospůdka na haldě se nachází Boršicích se nachází v srdci Slovácka, nedaleko královského města Uherské Hradiště, téměř na úpatí chřibských lesů.

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Při toulkách královským městem Uherské Hradiště můžete poznávat historické skvosty především na Masarykově náměstí - Lékárnu u Zlaté koruny, barokní kašnu a další památky.

Moravské vinařské stezky - na kole krajem památek a vína

Moravské vinařské stezky vás provedou na kole nebo pěšky malebnou krajinou mezi vinohrady od starobylého Znojma až po slováckou metropoli Uherské Hradiště. 1200 km dlouhá síť vinařských stezek je tvořena deseti okruhy pojmenovanými podle hlavních vinařských měst a obcí.

Slovácké centrum kultury a tradic s Uprkovou galerií v Uherském Hradišti

Zrekonstruovaná hradišťská jezuitská kolej je od září 2012 sídlem Slováckého centra kultury a tradic. V přízemí budovy naleznete stálou expozici dějin města nazvanou Uherské Hradiště - město královské. V patře je umístěna Galerie Joži Uprky s unikátní sbírkou obrazů Nadace Moravské Slovácko.

Hrad Buchlov na Štěpána otevře své brány

Na hradě Buchlov se v pondělí 26. prosince uskuteční již 5. ročník kulturní akce nazvané Na Štěpána otevřená brána.

S kamerou na cestách: V Modré lze nahlédnout až do časů Velké Moravy

Na dohled je Uherské Hradiště, ještě o něco blíž je Velehrad. V okolí se mírně vlní krajina, západním směrem se nadechuje o poznání víc a vytváří Chřiby, návštěvníci se tu pohybují mezi vinicemi a blíží se do místa, kde už na ně čekají obyvatelé z časů Velké Moravy. Cesta se propadá o takových dvanáct třináct staletí do hlubin času.

Uherské Hradiště ovládnou Slavnosti vína a otevřených památek

Slováckou metropoli Uherské Hradiště ovládnou o víkendu tradiční Slavnosti vína a otevřených památek. Opět představí jedinečné lidové tradice, pestrost krojů, lidovou hudbu a samozřejmě nebudou chybět ochutnávky vína a burčáku.

Galerie Slováckého muzea

Galerie Slováckého muzea, která sídlí v Uherském Hradišti, nabízí návštěvníkům prohlídku stálé expozice Umění jihovýchodní Moravy, zahrnující díla umělců regionu z 19. a 20. století. Ve třech výstavních sálech jsou pořádány výstavy výtvarného umění českých i zahraničních autorů. Čtěte více »

Naučná stezka Okolo Buchlova

Naučná stezka Okolo Buchlova zavede výletníky kolem známého hradu Buchlova u obce Buchlovice, v okrese Uherské Hradiště, ve Zlínském kraji. Jedenáct informačních tabulí seznámí výletníky s místní lesnickou činností a historií.

Nejkrásnějším nádražím se letos stalo Uherské Hradiště

Po několikakolovém hlasování se nejkrásnějším nádražím v České republice stalo pro rok 2011 Uherské Hradiště. Bylo postaveno v roce 1930 podle návrhu architekta Karla Dvořáka a je nezaměnitelné díky typické slovácké výzdobě od Růženy Falešníkové z Tasova. Výsledky soutěže, kterou už pátým rokem uspořádalo občanské sdružení Asociace Entente Florale - Souznění, byly vyhlášeny v pátek v Senátu.