Bojkovice

Městské koupaliště Bojkovice

Vodní atrakce, relaxace formou wellness či opalování na sluneční terase s barem řadí bojkovické letní koupaliště mezi nejmodernější ve Zlínském kraji. Nejen děti potěší chrliče vody jsou ve tvaru deštníku a ježka nebo jízda po konstrukcích ve tvaru zvířátek.

Naučná stezka z Bojkovic na Nový Světlov

Lesní správa Luhačovice vybudovala v podhůří Bílých Karpat v rámci Programu 2020 naučnou stezku z Bojkovic ke gotickému zámku Nový Světlov. Naučná stezka nese název Bojkovice – Světlov.

Zámek Nový Světlov slouží jako kulturní centrum. Zve i k prohlídkám

Zámek Nový Světlov se tyčí nad Bojkovicemi na Uherskobrodsku. Jeho soukromí majitelé lákají turisty na prohlídku hotelových apartmánů a dalších místností architektonického skvostu, který vystavěl rod Landštejnů v roce 1480.

Masarykův dub v Cellerově štěpnici

Počátkem 20. století T. G. Masaryk společně s lékařem Josefem Tillichem začínali i končili své procházky u dubu na Cellerově štěpnici, jehož mohutná koruna po staletí symbolicky chrání Bojkovice na Uherskohradišťsku.

Rozhledna Na Skalce u Bojkovic

Dřevěná rozhledna se nachází v lokalitě Skalka, asi 1 km na severovýchod od místní části Krhov města Bojkovice a přibližně 35 km na východ od Uherského Hradiště. Z vyhlídkové plošiny je pěkný výhled na Pálavu, Chřiby nebo Bílé Karpaty.

Proč zaniklo výnosné řemeslo zvěrokleštičské? Dozvíte se v Muzeu Bojkovska

Historii Bojkovska a Bílých Karpat, včetně příběhu již zaniklého řemesla zvěrokleštičského, které zde dosáhlo evropského věhlasu, ale také tajemnou přírodu Moravských Kopanic poznáte v Bojkovicích a okolí. Pokud hledáte klidná, ale přitom zajímavá místa, pak jsou Bílé Karpaty tou správnou volbou.

Eurocamping v Bojkovicích

Rekreační zařízení s ubytováním v nově rekonstruovaných chatkách se sociálním zařízením a kuchyňkou, s terasami pro umístění vlastních karavanů a stanů, nově zastřešenou restaurační terasou s možností plné penze. Ubytovaným hostům je k dispozici bazén s brouzdalištěm a dětské hřiště.

Zámek Nový Světlov – společenské i kulturní centrum Zlínského kraje

Na úpatí Bílých Karpat v Bojkovicích - Světlově najdete unikátní zámek ve slohu anglické tudorské gotiky. Zámek Nový Světlov je prestižním regionálním kulturním centrem s celoročním provozem. Najdete zde divadelní sál, hotel a restauraci.

Návštěva Muzea Bojkovska

Od konce května 2011 je v Bojkovicích otevřena první část nových expozic Muzea Bojkovska. Prohlédnete si tak řemesla, soudnictví, bydlení s hospodářstvím, umění a duchovní život. Muzeum sídlí v budově pošty, kam se přestěhovalo ze zámku Nového Světlova.