Buchlovice

Zámecký park Buchlovice

Areál zámeckého parku a zahrady v Buchlovicích patří k nejvýznamnějším a nejdochovanějším v Čechách a na Moravě. Vzácnost historické zahrady spočívá zejména v dochování prvků italské barokní zahrady a ve velmi citlivém napojení přírodně krajinářského parku na pravidelnou část zahrady.

Na zámku v Buchlovicích se „upekla“ předehra k první světové válce

Když začal před rokem 1770 hrabě Jan Dětřich Petřvaldský se stavbou buchlovického zámku určeného jako dar manželce Anežce Eleonoře Collona, netušil, čemu vila poslouží. Zámek nechal postavit, protože jeho jižanské krásce byla na kamenném hradu Buchlově zima.

Muzeum vinařství Boršice

Muzeum vinařství v Boršicích představuje tři vinařské obce Slovácka - vinařský spolek BBP - Boršice, Buchlovice a Polešovice.

Záchranná stanice volně žijících živočichů Buchlovice

V zámeckém parku v Buchlovicích vlevo od brány najdete zámecké zahradnictví - pokud jím projdete, objevíte záchrannou stanici, která pečuje o zraněné volně žijící živočichy a opuštěná mláďata.

Muzeum lesnictví a myslivosti Chřibů v Buchlovicích

Centrum environmentálního vzdělávání a lesní pedagogiky včetně malého muzea lesnictví a myslivosti Chřibů najdete v objektu bývalé hájenky pod hradem Buchlovem.

Tipy na víkend: Buchlovice chystají česnekové pokrmy, Horní Hrad lahůdky z medu

Hudební a kulturní festivaly jsou v plném proudu. Lákají na známé i zatím neobjevené české a zahraniční interprety. Stejně tak na uvolněnou atmosféru u kelímku vychlazeného piva. Na tento zlatavý mok zve zájemce tento víkend také krkonošský Černý důl. Buchlovický zámek zve na originální česnekové pokrmy, Horní Hrad bude pro změnu oslavovat sladký med.

Na zámku Buchlovice jsou pávi jako doma. Potkáte je tu na každém kroku

Pávi, tito nádherní ptáci, jsou překrásnou ozdobou zámeckých zahrad, kterým dodávají onu pomyslnou třešničku na dortu. To vědí i na zámku v Buchlovicích, kde je jistě nepřehlédnete a už vůbec je nepřeslechnete.

Lanové centrum v Buchlovicích

Překážky jsou ve výšce 8 a 12 metrů. K dispozici je malý a velký okruh, lezecká stěna.

V Buchlovicích zvou na Tulipománii

Od pátku 6. dubna až do středy 11. dubna si mohou návštěvníci Buchlovic na Uherskohradišťsku prohlédnout v místním zámku rozsáhlou výstavu řezaných tulipánů a jejich aranžmá.

Zámecké zahrady v Buchlovicích a Kroměříži jsou kvůli prudkému tání dočasně uzavřeny

Stávající obleva, která přišla po nedávných silných mrazech, je hlavní příčinou dočasného uzavření zámeckého parku v Buchlovicích a Podzámecké zahrady v Kroměříži. Oba objekty budou uzavřeny nejméně do 9. března. Informoval o tom Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Muzeum Podhradí Buchlovice

V budově bývalých Panských mlatů v Buchlovicích se nachází Muzeum Podhradí. Muzejní expozice prezentuje Buchlovice, další obce mikroregionu Buchlov a partnerské obce Buchlovic. Muzeum pořádá v průběhu roku řadu výstav a dalších společenských akcí.

S kamerou na cestách: Buchlov na stráži vrcholků Chřibů i egyptské mumie

Z dálky vypadají jako zelené hřbety stáda, které se choulí pod dohledem obrovitého kamenného pastýře. Vrcholky Chřibů, na něž starostlivě dohlíží hrad Buchlov. Právě ten, od kterého – jak je všeobecně známo – větor věje… Čtěte více »

Tipy na víkend: Slavnosti česneku i chleba, otevřený Barrandov a Highjump

Následující víkend je doslova nabitý akcemi. U Příbrami se koná mistrovství ve skocích do vody - Highjump, na Šumavě pak Evropský pohár ve sjezdu horských kol. V sobotu se otevírá barrandovský fundus kostýmů. V Lenoře se konají Slavnosti chleba, v Buchlovicích pak Festival česneku. Tajemnou historii odkryjí Husité na Hukvaldech, čarodějnice na Kosti nebo Středověké okno na Hasištejně.

Naučná stezka Okolo Buchlova

Naučná stezka Okolo Buchlova zavede výletníky kolem známého hradu Buchlova u obce Buchlovice, v okrese Uherské Hradiště, ve Zlínském kraji. Jedenáct informačních tabulí seznámí výletníky s místní lesnickou činností a historií.

Buchlovice ve stylu italského baroka rozsvítí o Velikonocích výstava tulipánů

Pokud máte alespoň trochu „v oku“ tuzemské hrady a zámky, při návštěvě zámku Buchlovice ve Zlínském kraji se připravte na překvapení. Vypadá totiž poněkud jinak, než je u nás zvykem. Dýchá italskou elegancí. Záměrně a doslova.