Valtice

Rybník Nesyt – největší rybník na Moravě

Nesyt je největší rybník Jihomoravského kraje a Moravy vůbec. V rámci celé republiky je na sedmém místě. Nachází se u Sedlece mezi Valticemi a Mikulovem a jedná se o jednu z mimořádných ornitologických lokalit.

Jízdy kočárem u zámku Valtice

Jízdy kočárem ve valtickém zámeckém parku nabídnou skvělou relaxaci, ale i poznání odlehlejších částí areálu zámku.

Svět pohádek a strašidel ve Valticích

Expozice národních pohádkových postav a strašidel na ploše přesahující 300 metrů čtverečních.

Tipy na víkend: Přivítejte advent ve Valticích, navštivte filmový festival

Advent už klepe na dveře. O víkendu ho budete moci náležitě přivítat a oslavit na mnoha akcích. Vypravte se třeba do Valtického podzemí, kde se zahřejete horkým punčem nebo svařeným vínem. Vyrazit můžete také na Karlštejn nebo zámek Kačina. Konají se také dva filmové festivaly, první se zaměřením na jídlo, druhý na nezávislou tvorbu.

Vinařství Obelisk ve Valticích

Vinařství Obelisk ideově navazuje na práci Lichtenštejnů a obnovu krajiny v meandrech řeky Dyje v majitelově Oboře Obelisk u Lednice.

Tipy na víkend: Převlékněte se za filmovou hvězdu, vyrazte na fašank

Vrcholí plesová sezóna - netradičního bálu ve filmovém stylu se můžete o víkendu zúčastnit v Liberci. Ochutnat zabijačkové dobroty a převléknout se za tradiční masku můžete na masopustních veselicích, kterým se na Moravě říká fašank nebo ostatky – navštívit je můžete třeba v Hrčavě blízko Jablunkova, ve Valticích nebo ve Vsetíně.

Obec Úvaly jako součást Železné opony

Dnes jsou Úvaly součástí města Valtice. Obec se v období existence Železné opony nacházela v hraničním pásmu a byla určena k vysídlení, které nakonec nebylo realizováno.

Městské muzeum Valtice

V rámci expozice muzea se dozvíte informace o vinařství, historii města, folklórních tradicích, Liechtensteinech, životním stylu počátku 20. století i o Petru Bezručovi. Městské muzeum Valtice sídlí v historické budově na náměstí.

Vinařské Centrum Excelence ve Valticích

Dvoupodlažní budova se zázemím pro vinaře, malý park s vinicemi a naučnou vinařskou stezkou – to je Centrum Excelence pro vinohradnictví a vinařství ve Valticích. Pracovníci zde poskytnou veřejnosti služby v oblasti propagace i podpory vinohradnictví a vinařství.

Lichtenštejnský statek Nový dvůr u Lednice

Nový dvůr se nachází asi 3 km jižně od Lednice nedaleko Prostředního a Mlýnského rybníka. Leží na červené turistické trase mezi Lednicí a Valticemi a nejbližší vlaková zastávka Lednické rybníky je vzdálena jen 500 m. V současnosti slouží objekt k chovu koní a interiéry jsou nepřístupné veřejnosti.

Lednicko-valtický areál je už 20 let na seznamu UNESCO

Přesně 20 let uplyne 7. prosince od doby, kdy byl Lednicko-valtický areál zařazen na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Oblast, která byla v 18. a 19. století rodem Lichtenštejnů zformována do podoby přírodního parku, se pokládá za nejrozsáhlejší komponovanou krajinu v Evropě. Nacházejí se zde například zámky Lednice a Valtice nebo jediný český minaret.

Barokní divadlo na zámku ve Valticích

Roku 1790 byla u příležitosti návštěvy císaře Leopolda II. Otevřena nejmladší budova zámeckého areálu, pozdně barokní divadlo. Ve 40. a 50. letech 20. stol. Bylo zničeno, nejprve válečnými událostmi a poté necitlivými zásahy za komunistického režimu. Nyní je obnoveno a zve na interaktivní prohlídku.

Divadlo ve Valticích má nový prohlídkový okruh

Loni opravené barokní divadlo na zámku ve Valticích na Břeclavsku má nový pravidelný prohlídkový okruh. Lidé uvidí celou jevištní mašinerii. Budou si moci vyzkoušet práci obsluhy divadla, například při výrobě hluků, jako je třeba déšť nebo hromy. Řekl to vedoucí Národního centra divadla a tance Zbyněk Šolc.

Salon vín ve sklepení zámku ve Valticích

Zámek Valtice se pro návštěvníky otevřel od dubna, ale Salon vín v jeho sklepení je přístupný celoročně s výjimkou ledna. Můžete se tu seznámit se stovkou nejlepších tuzemských vín a také je ochutnat.

Villa Daniela Valtice - venkovské sídlo milovníků vína

Villa Daniela je rodinný vinařský areál v nádherném prostředí vinic Lednicko - Valtického areálu v Úvalech u Valtic.