Dolní Lomná

V Beskydech pálí dřevěné uhlí, nyní však jen na ukázku

Dobře vysušené dřevo, chvojí čili četyna a mour, což je hlína smíchaná s rozdrceným dřevěným uhlím. To jsou základní kameny uhlířského milíře. Právě jeden takový mohou nyní spatřit návštěvníci Beskyd na Vyšním Kamenitém, v areálu horské chaty Kamenitý nad Dolní Lomnou.

Beskydská příroda vábí turisty do nového zážitkového centra

V Beskydech ojedinělé interaktivní zážitkové centrum Ursus otevřeli v Dolní Lomné na Jablunkovsku. Centrum mapuje vznik, vývoj i současnost přírodních krás Moravskoslezských Beskyd, jeho cílem je vzdělávat děti i dospělé v rámci environmentální výchovy zábavnou formou a vzniklo přestavbou objektu, v němž kdysi sídlila pohraniční policie.

Zemědělský dvorek Dolní Lomná

Prohlídka domácího zvířectva v Dolní Lomné. Součástí Zemědělského dvorku Dolní Lomná je dřevěná salaš s ukázkou tradičních výrobků z ovčího mléka. Vyrobené produkty jsou nabízeny k ochutnávce návštěvníkům.

Ski areál Severka

Ski areál Severka se nachází v oblasti Těšínských Beskyd (965 m n. M.) na severním svahu vrchu Kostelka u obce Dolní Lomná. Areál ocení jak rodiny s dětmi, pokročilí lyžaři i snowboardisté, kteří mohou využít snowpark s boxy a raily.