Čeladná

Témata

Beskydské rehabilitační centrum v Čeladné

Beskydské rehabilitační centrum v Čeladné bylo založeno v roce 2000 a navazuje na léčebnou tradici původních Lázní Skalka, založených v roce 1902.

Kaple sv. Cyrila a Metoděje s pramenem Cyrilka v Čeladné

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Horní Čeladné leží u cesty na Podolánky, přímo pod kopcem Kozincem, na kterém stával čeladenský hrádek.

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Čeladné

Dominantou obce Čeladná je kostel sv. Jana Nepomuckého. Stavba kostela započala roku 1786 a dokončena byla na jaře 1789.

Zbytky středověkého hradu u Čeladné

Hrad Čeladná stával na vrchu Kozinec skalním hřebenu, který vybíhá z masivu Stolové hory.

Vrchol Magurka v Beskydech

Magurka (1068 m) je hora v Moravskoslezských Beskydech na jihovýchodní rozsoše Čertova mlýna, nacházející se 4 km východo-jihovýchodně od Pusteven a 4 km jiho-jihozápadně od Horní Čeladné.

Tandemový paragliding v Čeladné

Zanechte každodenní starosti života na zemi a vyleťte do oblak zjistit, proč si ptáci zpívají. Tandemový paragliding je nejjednodušší způsob jak létat. Zažijte neskutečný pocit volného letu, kochejte se a relaxujte. Beskydy, kde lety probíhají, patří k nejideálnějším paraglidingovým terénům v ČR.

Tipy na víkend: Za minipivovary vyjeďte do Borovan, za letadly do města perníku

Čtyřnohé mazlíčky můžete o tomto víkendu nechat pořádně vyběhat v pražské Libni, sami si můžete jet zasportovat do Čeladné. Dámy nejspíš zaujme také výstava bonsají v Mělníce, pány klasicky přehlídka malých pivovarů v Borovanech nebo letecká show v Pardubicích.

Památník Josefa Kaluse v Čeladné

Čeladná nabízí turistům i návštěvníkům mnoho různých akcí, atrakcí a lákadel. Mezi jedno z nich patří pestrý program Památníku Josefa Kaluse, kde vedle stálých vlastivědných výstav o přírodě a historii obce můžete vidět sezonní výstavy umělců, řemeslníků, sběratelů i jiné.