Frýdek-Místek

Osmkrát a dost. Starostka po 32 letech končí

Tři prezidenty a šestnáct premiérů, ať už československých, nebo českých, zažila ve funkci starostky Vladislava Latochová z Vělopolí v okrese Frýdek-Místek. Po dvaatřiceti letech, kdy stála v čele obce, se rozhodla už nekandidovat.

Řidič se dvěma promile srazil seniorku na Frýdecko-Místecku, žena zemřela

Tragické následky měla nehoda v Jablunkově na Frýdecko-Místecku, kde osobní auto srazilo ženu, když přecházela ulici mimo přechod pro chodce. Žena střet nepřežila. Policisté u řidiče naměřili dvě promile alkoholu a obvinili ho z usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ve Frýdku-Místku utekl vězeň

Policie pátrá po uprchlém vězni Martinu Demelovi, který si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost. Odsouzený byl umístěn ve věznici v Ostravě-Heřmanicích, ale utekl z pracoviště v ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku, kde byl spolu s dalšími vězni zaměstnán.

Muž na Frýdecko-Místecku zemřel při práci s lisem

Sedmapadesátiletý muž zemřel ve středu ráno na Frýdecko-Místecku. Při práci s lisem utrpěl vážné poranění hlavy a záchranářům se ho nepovedlo resuscitovat.

Frýdecko-Místeckem se prohnala prudká bouřka

Prudká bouřka doprovázená silnými přívalovými dešti se ve středu večer prohnala Frýdecko-Místeckem. Za půl hodiny tam spadlo 40 milimetrů srážek. Stonávka na Karvinsku překročila třetí povodňový stupeň.

Palkovické hůrky

Pohoří Palkovické hůrky s nejvyšším vrcholem Kubánkov (660 m n. M.) se nachází v podhůří Moravskoslezských Beskyd mezi Frýdkem-Místkem a Kopřivnicí. Přírodní rezervaci tvoří komplex starých smíšených porostů, kde je převládající dřevinou buk lesní.

Frýdek-Místek a Frýdlant nad Ostravicí zvou na Technotrasu

V loňském roce se Frýdek-Místek a Frýdlant nad Ostravicí přidali k projektu Technotrasa, který představuje průmyslové dědictví Moravskoslezského kraje. Návštěvníci mohou díky němu poznat zdejší průmysl neotřele a se zážitkem, a podívat se do mnohdy veřejnosti nepřístupných míst.

Frýdkem-Místkem a jeho nejbližším okolím vede 62 kilometrů značených cyklotras

Frýdek-Místek je ideálním výchozím místem pro rodinnou cyklistiku. Protíná ho nejen cyklostezka č. 59 z Ostravy do Beskyd, ale po okolí města vedou čtyři cyklookruhy, které zavedou za jeho atraktivitami, jako je největší včelařský areál ve střední Evropě nebo jediná bazilika v Moravskoslezském kraji.

Tipy na víkend: Za růžovými víny, na turistický pochod či maraton

První květnový víkend bude přát sportovcům i milovníkům jídla. V Praze se koná maraton, proběhnout se můžete také v Olomouci. Cyklisté mohou vyrazit na zahájení cyklosezony nedaleko Frýdku-Místku. Gastronomické speciality ochutnáte v Hradci Králové a růžová vína budou hrát prim v Poděbradech a na zámku Zbiroh.

Zámek Hnojník u Frýdku-Místku

Zámek stojí obci Hnojník na řece Stonávce u Frýdku-Místku. Vznikl přestavbou původního sídla z 15. století. V současné době je ve špatném stavu a veřejnosti nepřístupný.

Přírodní památka Profil Morávky u Frýdku-Místku

Divoké koryto řeky Morávky se skalními prahy a peřejemi se nachází u obce Staré Město u Frýdku-Místku.

Přírodní památka Niva Morávky u Frýdku-Místku

Přírodní památka Niva Morávky chrání úsek alpínského toku se štěrkovými náplavy u obce Staré Město nedaleko Frýdku-Místku.

Hala Polárka Frýdek-Místek

Hala Polárka je víceúčelová sportovní hala. Je součástí multifunkčního komplexu postaveného v roce 2014.

Hala Polárka Frýdek-Místek

Hala Polárka je víceúčelová sportovní hala. Je součástí multifunkčního komplexu postaveného v roce 2014.