Františkovy Lázně

Kam na výlet v západních Čechách? Možností je spousta, stačí si vybrat

Západní část naší republiky nabízí velké množství aktivit pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Přírodní památky, lázeňská města a jejich léčivé prameny, muzea. Sami si můžete zvolit aktivitu, která vám bude vyhovovat nejvíce. V Karlovarském kraji se nachází známý lázeňský trojúhelník, který tvoří Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně.

Beer Spa Beerland - První Pivní Lázně Františkovy Lázně

První Pivní Lázně Františkovy Lázně se nachází v centru města, v ulici Anglická č.13, jen 200 metrů od legendární sochy Františka.

Františkovy Lázně chtějí přilákat více mladých návštěvníků

Františkovy Lázně chtějí do města a jeho okolí přilákat širší spektrum návštěvníků. Aby mohlo nabízet turistické služby nejen pro lázeňské klienty, otevřelo před víkendovým zahájením 222. lázeňské sezóny destinační a informační centrum, jak uvedl starosta města Otakar Skala.

Dvorana Glauberových pramenů ve Františkových Lázních

Po první světové válce hledaly Františkovy Lázně další možnosti, jak rozšířit léčebné indikace. Byly provedeny první zkušební vrty, s cílem nalézt hlouběji položené prameny vhodné ke koupelím. Podařilo se tak nalézt pramen Glauber IV s nejvyšším obsahem Glauberovy soli na světě.

Oáza klidu se dvěma desítkami léčivých pramenů. I takové jsou Františkovy Lázně

Léčivé účinky pramenů jsou ve Františkových Lázních známy již od 15. století. Vodu z pramenů používali nejen místní obyvatelé, ale byla prodávána i po celém Německu. Není to ovšem jediný důvod, proč sem zavítat.

Lázeňský dům Kijev Františkovy Lázně

Lázeňský dům Kijev se nachází v lázeňském centru města, v těsné blízkosti kolonády. Její jedinečnost, vedle polohy, architektonického řešení a kvalitního ubytování, spočívá v širokém spektru diagnostického i léčebného vybavení, které umožňuje speciální i komplexní léčbu.

Rezidence Zámeček u Františkových Lázní

Františkovy Lázně nabízí širokou škálu možností vycházek do okolí města, přičemž na těchto cestách můžete navštívit i vyhlídkové věže. Cesty vás tak zavedou i k Rezidenci Zámeček nacházející se téměř na rovině ve východním cípu města. Po náročné rekonstrukci je zde otevřena vyhlídková věž zámečku.