Okres Příbram

Dnešní rodičky preferují jiný porod, v kurzu jsou asistentky

Čím dál tím více budoucích maminek upřednostňuje porod vedený bez zbytečných intervencí a omezení. Aktuálním trendem v porodnictví, podpořeným zákonnými normami, je svěření péče do rukou porodní asistentky, která se o těhotnou stará bez nutného dohledu lékaře. Vyškolené porodní asistentky se snaží vytvořit pro rodičku co nejpřívětivější zázemí a prostředí, naslouchajíc jejím potřebám. Pražská porodnice U Apolináře takové možnosti nabízí již několik let.

Čím potěšit muže pod stromečkem

Vánoce se blíží mílovými kroky a je tedy nejvyšší čas dokoupit dárky pod stromeček. Tentokrát jsme pro vás připravili několik tipů pro mužské polovičky. Každý muž je samozřejmě jiný, tudíž neexistuje žádný univerzální tip ani návod na dárek, který by potěšil úplně všechny. Naše tipy jsme proto rozdělili na čtyři skupiny.

Duel Nerudové s Pavlem může nahrát Babišovi, míní odborníci

Čím víc proti sobě půjdou tábory příznivců favoritů prezidentských voleb Petra Pavla a Danuše Nerudové, tím lépe pro jejich soupeře Andreje Babiše (ANO). Znechucení voliči pak totiž snáze vzdají druhé kolo voleb, a tím mohou dopřát vítězství Babišovi, který cílí na podobné voliče jako před pěti lety Miloš Zeman, míní marketéři Jakub Horák, Karel Pluhař a Karel Křivan.

Čím potěšit pod stromečkem babičky a dědečky

Potěšit jakýmkoliv dárkem starší generaci, která s oblibou tvrdí, že vše již má a nic nepotřebuje, nebývá snadné. Pokud také stále váháte a nevíte si rady, zkuste se inspirovat našimi tipy.

Záhada požáru v příbramském dole: 130 let otazníků kolem doutnajícího knotu z kahanu

Báňská činnost a její technická úroveň zaujímá v dějinách Příbramska mimořádně významné místo. Zvláště důležitá časová etapa v této pracovní tradici se odehrála od sklonku 18.  století do 90.  let století devatenáctého. Ve druhé polovině 19.  století se zdejší montánní podnikání dostalo na vrchol konjunkturální epochy a vydobylo si zároveň věhlasné renomé i v mezinárodním kontextu.

Stavbaři kvůli D4 odstřelují skály

Stavbaři pracující na dostavbě dálnice D4 začali u Milína na Příbramsku s náročnou a zdlouhavou operací – s odstřelem části skalního masivu. Práce budou v nepravidelných intervalech komplikovat život řidičům na silnici I/4.

Nebezpečný trend. Roste počet republikánů, kteří už předem odmítají uznat výsledek voleb

Čím dál více kandidátů Republikánské strany v nadcházejících průběžných volbách, které proběhnou v úterý, už předem odmítá uznat jejich výsledky. Většinou se jedná o ty, kteří se těší oblibě u bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Ten dodnes opakuje nepodložená obvinění o zfalšovaných prezidentských volbách z roku 2020, kdy nad ním vyhrál kandidát demokratů Joe Biden.

Čím jezdí Barbie? Maserati má odpověď

Italská automobilka Maserati ve spolupráci se společností Mattel odpověděla na exponovanou otázku, jakým autem by ve skutečnosti jezdila slavná panenka Barbie. V limitované edici dvou kusů totiž vznikne SUV Grecale v „Barbie edici“.

Zámek Milešov

Renesančně-barokní zámek v Milešově nedaleko Velemína slouží jako domov důchodců. Na skále jej postavili po roce 1603 Kaplířové, v letech 1662–1676 přistavěli čtyřkřídlý barokní zámek s nádvorní arkádou. Výzdoba interiérů vrcholně barokní.

Zřícená střecha domu v Příbrami zavalila několik lidí

V Příbrami se v sobotu odpoledne zřítila střecha rekonstruovaného domu. Suť podle prvních informací zavalila šest nebo osm dělníků, čtyři se podařilo vytáhnout, po dalších se pátralo. Policie po poledni uvedla, že už nikoho nepohřešuje, protože další čtyři dělníci byli na obědě. Vytažení lidé utrpěli zranění, jeden z nich je zraněn vážně.

České skiareály navýší cenu permanentek

Obrovskou hromadu sněhu už měli vloni touto dobou připravenou provozovatelé lyžařského areálu Monínec na Příbramsku. Letos nic. Ani vločka. Start sezony se nejspíš skoro o měsíc posune. Sněžná děla nechrlí žádné krystalky, aby se mohly připravit sjezdovky pro nažhavené lyžaře.

Čím dál víc rodinných domů v rekonstrukci je na prodej

Dokončování výstavby nových rodinných domů začalo ve druhém čtvrtletí váznout, potvrdil Český statistický úřad (ČSÚ). Zároveň analýza Práva a portálu Sreality.cz potvrdila, že přibývá v  prodeji starších rodinných domů, chat, chalup a usedlostí v započaté rekonstrukci.

Čelní střet dvou aut na Příbramsku nepřežila spolujezdkyně

Okolnosti tragické nehody vyšetřují policisté na Příbramsku, kde se v úterý krátce po poledni čelně srazila dvě osobní vozidla. Spolujezdkyně z jednoho z vozidel střet nepřežila, řidiče přepravil do nemocnice vrtulník. Další tři lidé utrpěli středně těžká poranění.

Motorkář na Příbramsku narazil do stromu, na místě zemřel

O život přišel v neděli v podvečer při dopravní nehodě na silnici I/19 u obce Počaply na Příbramsku motocyklista, který v zatáčce vyjel z vozovky a narazil do stromu.

Hornické muzeum láká také na pohádky v podzemí

Na zemi vládne sychravé podzimní počasí, co se raději schovat na chvíli do podzemí? Zvlášť když je plné překvapení. Hornické muzeum Příbram připravilo na říjen několik akcí, mezi nimiž nechybějí hornické pohádky přímo v důlních prostorech.