Dobříš

Zámek Dobříš láká do francouzského parku

Obnovený rozsáhlý park s buxusy či fontánami, interaktivní výstavy o lese, ale také výstavu legendárního Krtečka od Zdeňka Milera a zrekonstruovanou oranžerii nabízí zámek Dobříš na Příbramsku. Rokoková památka z 18.  století je pro návštěvníky přístupná od středy do neděle, o letních prázdninách to bude denně kromě pondělí.

Oranžérie na zámku Dobříš

Budova Oranžérie je součástí Francouzského parku. Jedná se o bývalý zámecký skleník, který prošel obrovskou revitalizací a v současné době v něm najdete interaktivní výstavy pro celou rodinu. Nachází se zde i Galerie Zdeňka a Emilie Milerových, na kterou navazuje expozice zámeckého zahradnictví.

Muzeum hraček Dobříš

Nově otevřené Muzeum hraček Dobříš, které se nachází na zámku Dobříš. Pro děti je připravena i stará školní třída, kde si můžou pohrát a vyzkoušet si, jak to vypadalo ve škole v dobách jejich rodičů.

Rezidence Holšín

Rezidence Holšín leží ve Středních Čechách nedaleko města Dobříš. Kromě vynikající kuchyně a ubytování si zde můžete zasportovat na mnoha sportovištích, která láká k využití.

Komentované prohlídky francouzského parku na zámku v Dobříši obohatí sokolnické ukázky

Letošní letní výstava na zámku Dobříš nese název Zbraně mušketýrů. Tematika se odvíjí od seriálu Tři mušketýři, který se na zámku minulý rok natáčel. Vedle interiérů využili britští filmaři i úchvatné prostory francouzského parku, kde se o prázdninách konají každou neděli komentované prohlídky.

Víte, kde se v Dobříši uchovávaly sudy piva? Do tajů zámecké zahrady zavedou speciální prohlídky

Francouzský park u zámku Dobříš navštěvují turisté od dubna do října. Pouze ve vybraných dnech si ale zahradu právem přezdívanou „malé Versailles“ mohou projít také s výkladem průvodce. Jedním z těchto dnů bude i neděle 12. června, kdy se zámek Dobříš zapojí do projektu Víkend otevřených zahrad.

Obora jelence běloocasého na zámku Dobříš

Rodina Colloredo-Mansfeld ráda cestovala a ze severní Ameriky si koncem 19. století přivezla exemplář jelence běloocasého. Jako připomínku této události, se jelenec běloocasý chová ve francouzském parku na zámku Dobříš dodnes.

Dobříšský zámecký park odhalí skrytá místa. Návštěvníky pozve do oranžerie i pivovarských sklepů

Do jedinečného mezinárodního projektu, který veřejnosti zpřístupní jindy uzavřená zákoutí zahrad a parků, se také letos zapojí zámek Dobříš. V rámci akce Víkend otevřených zahrad se zdejší francouzský park ukáže návštěvníkům v novém světle.

Muzeum Dobříš - nahlédněte do tajemství výroby kožených rukavic

Nové muzeum, které je situováno v historickém Kopáčkově domě, přímo na náměstí v Dobříši, vám odhalí nejen tajemství výroby kožených rukavic, ale také další zajímavosti tohoto města. Muzeum Dobříš otvírá již 16. května 2015.

Dobříšský zámek zve na večerní program s netopýry

Na předposlední prázdninový pátek chystá zámek Dobříš netopýří program. Nejenže se návštěvníci dozvědí o těchto nočních tvorech spoustu zajímavých informací, navíc si je prohlédnou z bezprostřední blízkosti.

Komu patří zámek Dobříš? Na jaké rybě si nejvíc pochutnáte? Odpovědi nabídnou Rybí hody

Se svým majitelem, Jerome Colloredo Mannsfeldem, je zámek Dobříš spojován běžně. O tom, že rokokové panství je také součástí velké lesní a rybniční firmy, se už tak často nehovoří. Se svými činnostmi a aktivitami seznámí firma návštěvníky dobříšského zámku o letošních Rybích hodech 2. srpna.

Zámek Dobříš láká v létě na loutky, sklepení i sokolnické ukázky

Prázdniny klepou na dveře a s nimi i letní program na zámku Dobříš. Letos jsou pro návštěvníky připravené noční prohlídky s pohádkovou tematikou, komentované prohlídky francouzského parku, sokolnické ukázky i speciální okruh uzpůsobený rodinám s dětmi.

Na zámek Dobříš se návštěvníci mohou vydat i v zimě. Otevřeno je tu každý den

Plánovali jste v lednu vyjet na hory, radovat se ze zimních radovánek, a zatím nemůžete uskutečnit ani jedno, neboť počasí odpovídá spíše tomu jarnímu? Nevadí. Také výlety můžete totiž realizovat v jarním či podzimním stylu. Nabízí se například návštěva zámku Dobříš, který je turistům otevřen denně.

Prázdninové neděle s dravci čekají návštěvníky na dobříšském zámku

V průběhu července a srpna bude na zámku Dobříš poslední den v týdnu patřit sokolnickým ukázkám. Zájemci se dostanou do bezprostřední blízkosti okřídlených dravců.

Zámek Dobříš chystá dětem letní dobrodružství. Povede po stopách medvídků

V červenci a srpnu budou pro malé návštěvníky dobříšského zámku, a samozřejmě i pro jejich rodiče, přichystané po vzoru minulých let pravidelné noční prohlídky. Společnost budou turistům dělat pohádkové bytosti.