Miletín

Po stopách ponurých balad Erbenovy Kytice s pochoutkou miletínských modlitbiček

Pohádky a balady řadí Karla Jaromíra Erbena, rodáka z východočeského Miletína (1811–1870), na špici českých autorů. Kytice je naprosto ojedinělým dílem, po jejích stopách vede od autorova rodného domu na okraji městečka velmi příjemná naučná stezka.

Minipivovar Miletín

Stavebně byl pivovar založen v roce 1994.

Naučná stezka Karla Jaromíra Erbena v Miletíně

Naučná stezka K. J. Erbena je okruh vedoucí městečkem Miletín a jeho okolím. Byla vybudována s cílem seznámit návštěvníky Miletína s životem a dílem významného spisovatele. Stezka se skládá ze dvou samostatných okruhů - jeden měří 5 km, druhý 14 kilometrů.

Miletínské modlitbičky - perníková pochoutka z Miletína

Řekne-li se jméno Miletín, většině lidí se vybaví rodiště autora Kytice Karla Jaromíra Erbena. Ale již druhým charakteristickým rysem Miletína jsou Erbenovy Miletínské modlitbičky, které zviditelňují toto městečko v kraji pod Zvičinou již od 19. století.

Tipy na víkend: Ostravou se rozezní muzikály, Vary budou cestovat

Podzim rychle zaplňují kulturní akce všeho druhu. Ať už máte rádi divadlo, film, nebo hudbu, přijdete si na své. Benátky nad Jizerou zvou tento víkend na promítání děl amatérských filmařů. Divadelní nadšence bude možná lákat návštěva Vyškova či Miletína. Hudební fandové zase mohou vyrazit do Chrudimi, Ostravy či Klatov. Kdo by měl chuť vydat na cestu kolem světa, může zajet do Karlových Varů.

Autokemping Na Vyhlídce Miletín

Na okraji města Miletín, při silnici na trase mezi Hořicemi a Dvorem Králové nad Labem, se nachází kemp Na Vyhlídce. Poloha kempu nabízí možnost mnoha výletů do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Erbenův rodný domek v Miletíně

V Miletíně najdete rodný domek Karla Jaromíra Erbena, který zde čerpal náměty pro básnickou sbírku Kytici. Expozice přibližuje Erbenův život i dílo a připomíná tvář a atmosféru Miletína v dobách básníkova dětství. Pamětní deska na domě nese nápis „Zde se narodil Karel Jar. Erben L. P. 1811“.

Rekreační středisko Miletín

Rekreační středisko se nachází v malebném městečku Miletín v Královéhradeckém kraji.