Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady očekává o víkendu stotisícího návštěvníka

Hrad a zámek Staré Hrady u Jičína nabízí prohlídky pro děti i dospělé. Po své rekonstrukci nabízí tři okruhy, na nichž se návštěvníci vydávají do doby císaře Františka Josefa I. I do pohádky čaroděje Archibalda I.

Zimní prohlídky nabízejí i pohádkové Staré Hrady

Zámek a hrad Staré Hrady u Jičína nabízejí pro své návštěvníky prohlídky i v zimě. Od listopadu až do března je tu otevřeno o sobotách, nedělích, o svátcích i o prázdninách. V prohlídkách nazvaných Dračí čarodějné pohádkové prohlídky ožijí příběhy z knihy pohádek čaroděje Archibalda.

Staré Hrady zvou děti do říše pohádek a na Vepřové hody

Pomalu končí turistická sezóna na hradech a zámcích, před zimou řada z nich připravuje víkendové programy. Přesto se najdou také výjimky, které mají otevřeno stále. Například na Starých Hradech u Jičína mohou rodiny s malými dětmi vyrazit za pohádkami každý víkend a svátek celý rok.

Pohádkové Staré Hrady u Jičína zvou na výpravy do středověku

Každou sobotu v červenci a srpnu od 10 do 18 hodin se návštěvníci pohádkových Starých Hradů u Jičína vrátí do středověku. Uvidí souboje rytířů o čest a slávu, tradiční řemesla, tržiště i ochutnají dobové pokrmy.

Staré Hrady nabízejí prohlídky s princeznou Laskonkou i v zimě

Od 5. listopadu až do 1. dubna příštího roku si zájemci mohou prohlédnout hrad a zámek Staré Hrady u Jičína každou sobotu a neděli, o svátcích a prázdninách vždy od 10 do 17 hodin. Prohlídka je doplněna příběhem princezny Laskonky.

Staré Hrady chystají pravé české vepřové hody s lidovou veselicí

V sobotu 29. října od 10 do 17 hodin se na hradu a zámku Staré hrady u Jičína uskuteční pravé české vepřové hody s lidovou veselicí a vyprávěním herce Jiřího Krytináře. Po celé podzimní prázdniny od 26. do 30. října bude hrad otevřen.

Čarodějné Velikonoce na Starých Hradech

Na pohádkovém hradu a zámku Staré Hrady o letošních velikonočních prázdninách je připraven program pro děti Časem zpátky do pohádky a Čarodějné Velikonoce plné čarodejnic a čarodejnických lektvarů.

Staré Hrady chystají slavnosti s účastí Albrechta z Valdštejna

Na hradu a zámku Staré Hrady se v sobotu 9. dubna od 10 do 18 hodin uskuteční Valdštejnské slavnosti za účasti vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny.

Tipy na víkend: Souboje Svatomartinského, festival minerálů a bojového umění

Souboje o nejlepší Svatomartinské víno nekončí, degustovat můžete na zámku Břeclav, v Berouně, Štramberku a Brně. Víkend v Praze bude ve znamení festivalu bojového umění a alpinismu. V Brně se budou blýskat minerály, do Liberce přijede šaman z Peru, Sychrov a Staré Hrady se ponoří do pohádky a v Písku budou děti vyrábět dopis Ježíškovi.