Okres Karlovy Vary

V Karlových Varech se na koalici dohodlo hnutí ANO, Karlovaráci a Spolu

Memorandum o povolební koalici ve vedení města Karlovy Vary v úterý odpoledne podepsali zástupci hnutí ANO, Karlovaráci a Spolu. V součtu budou mít z pětatřicetičlenného zastupitelstva pohodlnou většinu třiadvaceti hlasů.

Vlk, kterého našli v příkopu, pojede na operaci do Prahy

Vlk, který byl o víkendu nalezen v silničním výkopu mezi Potůčky a Horní Blatnou na Karlovarsku, bude muset na operaci kyčle do Prahy.

Houbaři našli v příkopu zraněného vlka

Zraněného vlka našli v sobotu dopoledne houbaři na Karlovarsku. Zvíře leželo v silničním příkopu mezi Horní Blatnou a Potůčky. Pravděpodobně ho srazilo auto.

Popovská bříza – svědek zaniklých časů

Popovská bříza je památný strom v zaniklé vsi Popov u Jáchymova. Samostatně stojící bříza bělokorá má výšku 22 m a měřený obvod kmene 285 cm. Strom je chráněn od roku 2003 pro svůj vzrůst a estetickou hodnotu.

RECENZE: Slovo. Film o morálce jen káže, ale nebaví

Cenu za nejlepší režii Beaty Parkanové a za nejlepší mužský herecký výkon Martina Fingera získal na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary film Slovo, který dnes vstupuje do českých kin.

Filmové premiéry: Vstupenka do ráje, Slovo, Good Old Czechs, Moonage Daydream, Krásné bytosti či Uch

Julia Robertsová a George Clooney září v romantické komedii Vstupenka do ráje. Cenu za režii a za mužský herecký výkon dostal na MFF Karlovy Vary film Slovo. Good Old Czechs je dokument o českých letcích v RAF. Moonage Daydream zase o Davidu Bowiem. O vztazích, které se rodí na hranici dětství a dospělosti, vyprávějí Krásné bytosti. V obnovené premiéře jde do kin Kachyňovo Ucho. Film EOS: Raffael odhalen přináší svěží pohled na mistra renesance.

Zátopek poběží ve světě i pro školy

Nejlepší snímek loňského roku, životopisné drama Zátopek, oceněné osmi Českými lvy, Cenou diváků deníku Právo na 55.  MFF Karlovy Vary a Cenou české filmové kritiky pro Václava Neužila v titulní roli, se vydává na oficiální distribuční cestu k zahraničním divákům.

Na dálnici D6 u Jenče bourala dvě auta

V sobotu odpoledne se na sedmém kilometru dálnice D6 ve směru na Karlovy Vary srazila dvě osobní auta. Jeden z vozů skončil převrácený na střeše, zraněni byli dva lidé.

Nehoda osobního auta zablokovala dálnici D6 na Sokolovsku

Nehoda osobního auta ve čtvrtek ráno zablokovala dopravu na dálnici D6 mezi Sokolovem a Karlovými Vary. Na místě zasahují složky záchranného systému. Dálnice je ve směru od Chebu na Karlovy Vary uzavřena mezi sjezdem na Těšovice a sjezdem na Nové Sedlo.

Muže, který bodnul mladíka, obvinila policie z vraždy

Ze zvlášť závažného zločinu vraždy obvinili karlovarští krajští kriminalisté 45letého muže, jenž bodnul v jednom z hotelů v lázeňském centru Karlových Varů 21letého muže, který na následky zranění zemřel. Ještě v pátek odpoledne policisté muže vyslýchali a nebylo jasné, jaké obvinění nakonec ve věci padne.

Do kin míří film PSH Nekonečný příběh, divácký hit z Varů

Vítěz Divácké ceny deníku Právo na letošním MFF Karlovy Vary, film PSH Nekonečný příběh, zamíří v úterý 13.  září ve 20 hodin ve speciálním uvedení k filmovým i hudebním fanouškům po celé České republice.

Hradní vyhlídka v Bečově nad Teplou

Zbytky hradní věže, které dříve sloužily jako vyhlídková terasa, byly roku 2022 upraveny jako rozhledna. Návštěvníci se mohou potěšit pěkným výhledem do okolí.

Karlovy Vary z výšky. Okolní příroda je plná rozhleden a vyhlídek

Fyzicky zdatnější lázeňští hosté se do zalesněných kopců nad údolím říčky Teplé začali vydávat už v dobách, kdy nad Karlovými Vary nestály rozhledny ani upravené vyhlídky pocházející většinou z 19. století. Abyste město spatřili z výšky, stačí z centra ujít jen pár kilometrů. Je však nutné počítat s poměrně značným převýšením.

Kam na výlet v západních Čechách? Možností je spousta, stačí si vybrat

Západní část naší republiky nabízí velké množství aktivit pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Přírodní památky, lázeňská města a jejich léčivé prameny, muzea. Sami si můžete zvolit aktivitu, která vám bude vyhovovat nejvíce. V Karlovarském kraji se nachází známý lázeňský trojúhelník, který tvoří Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně.

Kam v Karlových Varech? Tipy na výlety ve městě i do přírody

Karlovy Vary jsou proslulým lázeňským městem lákající na léčivé prameny a kolonády, přepychové hotely, nádherné centrum i světově známý filmový festival. Ve městě a jeho okolí toho ale můžete podniknout i mnohem víc. Přinášíme tipy na to, co podniknout nejen v centru města, ale i kde najít nejlepší vyhlídky a rozhledny, kde poznávat historii prostřednictvím hradů, zámků a zřícenin nebo kam vyrazit na výlet do okolní přírody.