Pecka

Muzeum legionářů Pecka

Na náměstí v městysu Pecka vedle cukrárny je v domě č. 12 zpřístupněno Muzeum legionářů Peckovska.

Zábavná stezka Pecka: herní krajina u Portášovy boudy

U Portášovy boudy v Krkonoších, nedaleko horní stanice lanovky nad Velkou Úpou, vznikla Herní krajina Pecka – unikátní soubor dřevěných modelů zvířat v nadživotní velikosti, lanových stezek a prolézaček. Zdarma ji můžete navštívit u horní stanice lanovky na Portášky ve Velké Úpě.

Muzeum cukrářství Pecka - historie domu čp. 12

Na náměstí městyse Pecka v podhůří Krkonoš můžete navštívit muzeum cukrářství, hned vedle cukrárny Zlatá Pecka. Jedná se o soukromou sbírku cukrářského vybavení s rodovou historií.

Krkonošská vyhlídka u Pecky

Nedaleko hradu Pecka se nachází poutavá vyhlídka s nadmořskou výškou 532 metrů.

Městys Pecka - náměstí s měšťanskými domy a morovým sloupem

Městys Pecka si dodnes uchoval ráz malebného poklidného podkrkonošského městečka nazývaného Perlou Podkrkonoší.

Kostel sv. Bartoloměje v Pecce

Farnost Pecka se nechází v malebném Podkrkonoší. Farní kostel na Pecce je jeden z nejkrásnějších barokních kostelů v České republice.

Tipy na víkend: Ochutnejte francouzskou kuchyni, přivoňte si k zámeckým skleníkům

Na shazování zimních kil do plavek je ještě brzy, takže si tento víkend ještě klidně můžete dopřát trochu mlsání. Staré Město láká na exkurzi do francouzské gastronomie, Bystřice nad Pernštejnem zase na moravské uzené. Jestli přece jen dáte raději přednost pohybu, zapojte se do badmintonového turnaje v Praze nebo třeba do závodu na historických lyžích v Pecce.

Vrch Pecka nad pražskou Stromovkou umí potěšit jako rozhledna

Na samém okraji pražského parku Stromovka, přímo nad stanicí Bubeneč se nalézá vrch Pecka. Je to unikátní útvar, který odolal vlivu Vltavy. Ve výšce 200 metrů nad mořem se po opatrném vystoupání stane místní rozhlednou. Od Hradčanské stačí jet autobusem 131 na stanici Goetheho.

Pohádková Pecka - expozice podle knihy Peckovské pohádky

Expozice Pohádková Pecka vznikla na základě knihy Peckovské pohádky dědečka Aloise od autorky Nadi Hamanové. Dědeček Alois v ní vypráví historii městečka Pecky formou pohádkových příběhů. Podle těchto pohádek vytvořila Naďa Hamanová rozsáhlou výstavu v jednom z nejstarších domů na náměstí v Pecce.

Kroužky a workshopy Pecka v pražském Podolí

Kroužky a workshopy pro děti, ale také pro seniory, maminky i tatínky. Volnočasová škola Pecka si klade za cíl zpřístupnit široký okruh znalostí především dětem, ale i všem ostatním, kteří touží naučit se něco nového.

Relaxace a sportování v kempu Pecka

V areálu Koupaliště a kempu Pecka se nachází venkovní bazén s křišťálovou vodou a dětské brouzdaliště. Kemp je vhodným výchozím bodem k četným výletům pro pěší tak i cykloturistiku.