Dětenice

Dětenice nejsou jen oblíbené dobové hodování pod kostrou oběšence

Při vyslovení pojmu Dětenice se většině populace vybaví souvislost s vyhlášenou středověkou krčmou, pivovarem a rytířskými turnaji. Nečekanou krásu však nabídne přilehlý zámek, který jako bájný Fénix povstal z trosek a od 1. ledna roku 2000 je přístupný veřejnosti.

Muzeum Jawa – Rabakov

Soukromé muzeum historických motocyklů JAWA otce a syna Miclíkových se nachází na okraji Českého ráje poblíž zámku Dětenice, necelých 15 km od Mladé Boleslavi v obci Rabakov. Při návštěvě uvidíte ucelenou kompletní sbírku motocyklů JAWA od roku 1929 do roku 2006.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Dětenické peklo ve Středověkém hotelu v Dětenicích

V přízemí Středověkého hotelu v Dětenicích se nachází expozice Dětenické peklo. Během prohlídky se od pekelné kněžky dozvíte, jak to v pekle chodí a čím se musíte provinit, abyste se tam dostali. Další částí této unikátní prohlídky je ukázka tortury, neboli práva útrpného.

Sedm nejkrásnějších mostů Česka

K tomu, aby procházka po některých českých mostech byla působivým zážitkem, nejsou třeba hluboké propasti ani rozbouřené řeky. Na některých turisty fascinuje zajímavý příběh, na jiných kamenné sochy, mostní věže nebo prestižní ocenění.

Kam o víkendu s dětmi: Na knedlobraní do Příbrazi či za pohádkou na Loket

Nadcházející víkend nabídne dětem jak strašidelný, tak i kouzelně pohádkový program. Záleží tedy, který bude vašim ratolestem blíže. Za postavami z říše fantazie můžete vyrazit do Českého ráje, na Loket či do Frýdku-Místku. Strašidla a tajuplný program bude mezitím číhat například v Dětenicích nebo Brně.

V Mladé Boleslavi se bude v sobotu cestovat mezi kontinenty

K putování po světě vám pro tento víkend postačí dojet do Mladé Boleslavi. Právě tam se totiž v sobotu uskuteční další ročník Cestovatelského festivalu, tentokrát s podtitulem Napříč světadíly. Společně s hosty na slovo vzatými se účastníci podívají třeba do Vietnamu, Brazílie nebo na Island.

Historické automobily vyrazí na "závod" z Prahy na loučeňský zámek

Vzpomínková jízda historických automobilů na Jiřího Kristiána Lobkowicze se uskuteční v pátek 15. června. Vozidla vyjedou v 9.30 hodin ze zámku v Praze-Dolních Počernicích, přestávku budou mít v Dětenicích u Jičína a před 16. hodinou dorazí na loučeňský zámek. Zde budou vystaveny.

Temný středověk a barokní zámek v Dětenicích

Budete-li mít namířeno do Jičína nebo jeho okolí, zavítejte do Dětenic. Za návštěvu stojí jak zámek, tak přilehlé budovy – krčma, pivovar a hotel ve středověkém stylu, ale i vinný sklípek, stáje a kolbiště. To vše v nepřehlédnutelné červené úpravě.

Holoto, chceš tady chrápat? uslyšíte v Dětenicích

Sem se přijdete nažrat nebo to sis nemoh voškrábat to roští z ksichtu, holomku? V zámeckém hotelu Dětenice, ležícím zhruba 12 km jihozápadně od Jičína, si v mluvě rozhodně neberou servítky. Přesto, anebo právě proto, tu mají hostů stále dost.