Okres Brno-venkov

Ústí nad Labem dál povede primátor Nedvědický

Primátorem v Ústí nad Labem byl opět zvolen Petr Nedvědický z hnutí ANO, které volby v Ústí vyhrálo. Do funkce prvního náměstka byl na pondělním ustavujícím zastupitelstvu zvolen Tomáš Vlach z ANO. Druhým náměstkem se stal Bohumil Ježek z SPD a třetí náměstkyní Věra Nechybová z Ústeckého fóra občanů (UFO).

Vyhlídka Trůn panství hradu Veveří

Nový fotopoint Trůn nad Hvozdcem nabízí výhled na hrad Veveří. Lezení po něm a fotografování je nařízeno! Zkuste objevit krásu Javůrku, Říčan, Veverských Knínic, Hvozdce, Chudčic a Rozdrojovic. Zkuste se vydat do někdejšího panství hradu Veveří.

Při požáru dílny na Brněnsku se zranili tři hasiči

Milionové škody a k tomu čtyři zraněné, z toho tři hasiče, má na svědomí požár dílny a přístavby rodinného domu v obci Troskotovice na Brněnsku. První hasičské jednotky spěchaly k zásahu v pátek krátce po poledni, nakonec se do akce zapojilo 13 profesionálních i dobrovolných jednotek.

Namol opilý řidič proletěl zastávkou pod hradem Bezděz. Pak ujel

Zastávkou autobusu projel v sobotu v noci 34letý řidič pod hradem Bezděz na Českolipsku. Byl namol opilý a od nehody ujel. Našel ho až policejní psovod.

Exotická zahrada Přibice

Vysoké palmy, olivovníky nebo fíkovníky… v exotické zahradě Zahradnictví Přibice na Brněnsku si budete připadat jako v přímořském letovisku.

Bezpartijní starostka Zbraslavi kandiduje v Praze jako členka STAN, údajně omylem

Starostka pražské Zbraslavi Zuzana Vejvodová figuruje na kandidátní listině hnutí STAN do zastupitelstva hlavního města Prahy, politickou příslušnost má na kandidátce uvedenou jako STAN. Vejvodová přitom ale v komunálních volbách obhajuje i mandát starostky Zbraslavi za hnutí 100pro Zbraslav jako bezpartijní, přičemž jako její navrhující strana jsou Zelení. Kandidovat v jedněch volbách jako nestraník a ve druhých za politickou stranu není přitom možné.

Advokátní komora řeší obhájce Hlínu z kauzy kolem Redla

Kontrolní rada České advokátní komory (ČAK) řeší možný střet zájmů advokáta Květoslava Hlíny, který obhajuje jednoho z obviněných v korupční kauze Dozimetr. Ta se týká manipulací zakázek pražského dopravního podniku (DPP). Pro tuto společnost přitom podle Radiožurnálu Hlína v minulosti sám pracoval. Hlína jakýkoli střet zájmů odmítá.

Rozhledna U Lidušky

Rozhledna byla postavená v roce 2021, měří 30 metrů a na její vrchol vede 135 schodů. Z vyhlídkové plošinymetrů uvidíte obec Bílovice nad Svitavou a okolí.

Maršovské vodopády

Kaskáda vodopádů na Salašském potoce se nachází nedaleko obce Maršov na hranici Vysočiny a Jihomoravského kraje. Jednotlivé stupně jsou vysoké od 3,5 do 5,5 metru.

Vrchol Můstek u Železné Rudy

Hora Můstek (1235 m) je nejvyšším vrcholem Pancířského hřbetu, který se nachází asi 7 km od Železné Rudy. Přes Můstek směřovala ve středověku od Pancíře k Zelené Lhotě tzv. Výšinná cesta.

Šumavou na běžkách – okolo Polomu u Železné Rudy

Vydejte se do Národního parku Šumava na běžky za krásami přírody z Železné Rudy po Polomské cestě na Rudskou křižovatku, Popelné domky, ke Gerlově Huti a zpět po Dálnici. Celá trasa měří 26,5 km.

Šumavou na běžkách – Z Hojsovy Stráže na Můstek

Vydejte se na běžky na Šumavu nedaleko Železné Rudy nádhernou přírodou po trase Hojsova Stráž – Tomášův Dvůr – Nad Silnicí – Pod Můstkem – Na Hřebeni – Můstek – Na Sjezdovce – bod záchrany KT 052 – Nad Silnicí – Tomášův Dvůr – Hojsova Stráž.

Sportovní hala Moutnice

Nové sportovní centrum s hokejovou plochou vzniká u Moutnic na Brněnsku. Sloužit bude například pro trénování hokejové mládeže i hobby hokejistů nebo pro krasobruslení. Otevřít by se měla pravděpodobně v roce 2022.

Těšany se před slavnou kovárnou rozloučí s prázdninami

Když se něco osvědčilo, není třeba velkých změn. Této zásady se ke spokojenosti tisíců návštěvníků drží už 22 let v obci Těšany na Brněnsku. Po loňské pauze se tu od pátku 3. září uskuteční 23. ročník národopisných slavností. A jako vždy bude srdcem celého dění zdejší slavná barokní kovárna, ve které se odehrával děj vesnického dramatu Maryša.

Nádraží Železná Ruda-Alžbětín – jediné nádraží v ČR, které patří dvěma státům

Budova vlakového nádraží leží na hranici Česka a Německa. Před rokem 1989 bylo možné dojet jen do Železné Rudy – města. Do Alžbětína na pilu se dostali pouze nákladní vlaky a lidé s povolením. Znovuobnovená budova začala sloužit opět po revoluci. Od roku 2012 je zde evropské informační centrum.