Brno

|< Předchozí strana 1 2 3 4 9 17 25 33 >|

V Brně se turisté vydají po stopách zaniklých textilek i na ohyzdná místa

Brno jako textilní velmoc nebo jako město plné trapných a ohyzdných míst. Tak chtějí lidem ukázat moravskou metropoli amatérští průvodci.

Na brněnský Prýgl opět vypluly lodě

Flotila šesti lodí dopravního podniku v sobotu po zimní přestávce vyplula na Brněnskou přehradu, čímž zahájila letošní lodní sezónu na nádrži, které Brňané neřeknou jinak než Prýgl.

Krása ve skle a kovu v Brně - expozice československých a českých mincí Jiřího Harcuby

Výstava „Krása ve skle a kovu“ představuje dílo jednoho z nejvýznamnějších tvůrců československých a českých mincí Jiřího Harcuby (1928–2013), které odkázal ČNB.

Komentované procházky po Brně opět povedou nadšení amatéři

Turistické a informační centrum Brno (TIC) podruhé umožní nadšencům-amatérům, aby vedli komentované procházky po zajímavých místech v Brně. Do výzvy se přihlásili zájemci s 18 trasami a do 18. března je možné na webu TIC hlasovat, které by lidé chtěli absolvovat, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Gabriela Peringerová.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte na loutkové představení, nalaďte se na Velikonoce

Na svátky jara, Velikonoce, se můžete pomalu ladit už o druhém březnovém víkendu. Vyrazte na jarmark v Blovicích, kde poznáte tradiční řemesla a pořídíte i pěkné dekorace, v Lounech se zase koná výstava zasvěcená Velikonocům. Pokud máte chuť s dětmi zhlédnout pohádku, v Brně se koná další ročník přehlídky loutkových divadel Brněnský loutkotoč.

Dědkovská hora

Dědkovská hora je výrazný vrchol Bohdalovska nápadný zejména z jižní strany, tím je nepřehlédnutelná při cestování po dálnici z Brna do Prahy.

1. brněnská čokoládovna

Špičková gastronomie je především o surovinách. Proto si v restauraci 1. brněnská čokoládovna zakládají na kvalitě při vstupu i výstupu.

Hrabalova rozhledna na Židenickém kopci v Brně

Na Židenickém kopci v Brně, na kopci nad Viniční ulicí, bude stát nová rozhledna. Postavena by měla být během roku 2018.

Gourmet Brno – vyzkoušejte nejlepší brněnské restaurace

Brněnskou gastronomickou scénu mapuje nezávislý projekt Gourmet Brno. Ten hodnotí a následně doporučuje ty nejlepší restaurace, bistra, kavárny, vinárny, pivnice, cukrárny a bary.

Cohiba Club Conti v Brně

Cohiba Club Conti nabízí více než 140 druhů rumu a velký výběr alko a nealko míchaných nápojů.

Spirit bar v Brně

Netradiční prostředí s pohodovou atmosférou londýnského obýváku, to je Spirit bar.

Shot bar v Brně

Nově otevřený bar v centru Brna nabízí široký výběr prémiových destilátů z celého světa.

Rotor bar v Brně

Rotor bar je tajemné místo s osobitou atmosférou.

Pivovarská Starobrno

Po dobu své existence, od roku 1997, si Pivovarská restaurace vybudovala pevné místo mezi brněnskými restauracemi především svojí vyhlášenou kuchyní a kvalitní obsluhou.

Stopkova plzeňská pivnice v Brně

Proslulá Stopkova pivnice vždy patřila k pilířům českého společenského a kulturního života v Brně. Hospoda zde byla již ve druhé polovině 19. století.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 9 17 25 33 >|