Brno

|< Předchozí strana 1 2 3 4 8 16 23 30 >|

Brnopas - průvodce Brnem, který šetří peníze

Brnopars je určen každému, kdo se chystá na návštěvu Brna, nechce minout nic zajímavého a chce ušetřit. Turistická karta plná výhod a elektronická jízdenka v jednom provede městem a doporučí místa a události hodné pozornosti.

Surrealistický dům Luba Kristka v Brně

Dům s neobvyklou fasádou se nachází v brněnské čtvrti Černá pole. Podle svých představ ho vyzdobil a zabydlel surrealistický sochař, malíř a performer Lubo Kristek.

Sportovní a rekreační areál Kraví hora

Areál (místními nazýván Kravák) zahrnuje krytou plaveckou halu, hokejovou halu Úvoz, veřejný park, sportoviště s umělým povrchem, hřiště pro plážový volejbal a venkovní bazény. Kraví hora je jedním z nejvíce navštěvovaných koupališť Brna.

Klub Leitnerka - multifunkční prostor v Brně

Historie klubu Leitnerova sahá do 50. let, kdy byl vybudován svépomocně na brigádách. Přestože od svého vzniku naplňuje roli „kulturáku“ byla vždy, stejně jako dnes otevřena nejrůznějším kulturním a společenským programům. V listopadu 2017 otevřel klub nově po kompletní rekonstrukci.

Bývalý klášter premonstrátů v Brně - Zábrdovicích

Premonstrátský klášter, který nyní funguje jako Vojenská nemocnice, stojí na levém břehu řeky Svitavy a byl založen kolem roku 1200 panem Lvem z Klobouk a jeho manželkou Rejčkou.

Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Brně - Zábrdovicích

Někdejší konventní premonstrátský chrám v Zábrdovicích, zasvěcený Nanebevzetí Panny Marie, patří mezi nejhodnotnější raně barokní chrámové stavby v Brně.

Městský park Lužánky v Brně

Nejstarší veřejný park u nás byl založen v roce 1786 v místě bývalé jezuitské zahrady. Dnes patří k nejvyhledávanějším zeleným plochám ve městě Brně.

Pomník letce Leopolda Šroma v Brně

V Brně - Chrlicích se nachází pomník Leopolda Šroma, který za druhé světové války působil ve Velké Británii jako stíhací pilot.

Brno se chystá na příjezd svatého Martina s mladými víny a husičkami

Bude to akce velkolepá, začne v sobotu 11. listopadu v 11 hodin. Letošní úroda mladých vín, která se začala ve velkém prosazovat od roku 2006 s přídomkem Svatomartinská, je skvělá. Přes živlů nepřízeň na vinicích se víno vydařilo. To nejlépe posoudíte na místě nebo ve vinárničkách či búdách.

Největší tuzemská kostnice je v Brně, nejmorbidnější v Sedlci u Kutné Hory

Desítky tisíc dlouhých kostí, tisíce lebek. Jsme v kostnici, kde probíhá takzvaný druhý pohřeb. Na našem území je jich přístupných několik, většinou jde o kosterní pozůstatky po epidemiích, zejména morových, ale i o oběti válek. Největší je brněnská, kde je asi 50 tisíc pohřbených.

Kovářský skanzen v Hameském mlýně Obřany

Hamerský mlýn je dílem jednoho šikovného kováře z Brna, který se rozhodl vybudovat z ruiny na samém okraji města své kovářské dílny a kovářský skanzen, ve kterém veškeré stroje jsou poháněny kroutivým momentem vodního kola.

Tipy na víkend: Zahřejte se polévkou, vyrazte na veletrh hodinek

Zdá se, že je babí léto už skutečně pryč a nastává sychravý podzim. Pokud se budete potřebovat zahřát, navštivte třeba pražské Polívkování a ochutnejte nepřeberné množství polévek. V Jihomoravském kraji zase můžete vyrazit na ochutnávky guláše. A pokud patříte mezi nadšence do hodinek, v Brně se koná jejich veletrh.

Kino Scala v Brně

První univerzitní kino v Česku provozuje Masarykova univerzita ve spolupráci se společností Aeropolis.

Bývalá káznice na Cejlu v Brně

Káznice na Cejlu byla v provozu mezi lety 1784 až 1956. Až do roku 1786 v ní byl umístěn sirotčinec. Poté budovy sloužily původně zamýšlenému účelu věznice, a to až do roku 1955, kdy byla postavena věznice v Brně -Bohunicích.

Galerie Umakart v Brně

Galerie Umakart je nezávislou studentskou platformou orientující se zejména na prezentaci tvorby nastupujících autorů.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 8 16 23 30 >|