Veselí nad Moravou

Naučná stezka K Radošovu s rozhlednou

Svou délkou, 20 km, spíše cyklistická trasa návštěvníky provede po okolí Veselí nad Moravou a na 9 bodech seznámí s historií i současností oblasti a významnými tématy. Naučná stezka začíná v přístavišti Baťova kanálu. Součástí trasy je rozhledna Radošov.

Naučná stezka Lesní svět ve Veselí nad Moravou

Interaktivní naučná stezka v zámeckém parku ve Veselí nad Moravou má celkem 20 zábavných zastavení, které jsou věnované lesním zvířatům a rostlinám. Je dlouhá 1 kilometr a nabízí kromě informačních tabulí i hry a kvízy pro děti i rodiče. Stezka je vedená celým areálem parku a je bezbariérová.

Beachvolejbalové hřiště na koupališti ve Veselí nad Moravou

Dvě beachvolejbalová hřiště, která jsou součástí městského koupaliště nabízejí kromě sportovního vyžití i blízkost koupání a občerstvení. Sociální zázemí a šatny jsou samozřejmostí.

Městské koupaliště Veselí nad Moravou

Městské koupaliště Veselí nad Moravou nabízí koupání , relax a sport od června do konce září. Nachází se nedaleko Baťova kanálu a lanového centra, poblíž přístaviště. Kromě koupání jsou k dispozici beachvolejbalové kurty. Bezproblémové parkování.

Lanové centrum v přístavu ve Veselí nad Moravou

Ve Veselí nad Moravou, přímo v přístavu Baťova kanálu, naleznete lanové centrum. Jedná se o 3D bludiště se spoustou různých překážek, velkou tobogánovou skluzavkou a vyhlídkovou věží ve tvaru majáku. V areálu se také nachází krytá lezecká stěna.

Přístav ve Veselí nad Moravou

Přístav Veselí nad Moravou se nachází ve městě Veselím nad Moravou poblíž zámeckého parku, nedaleko cesty ve směru na Moravský Písek a Bzenec. V přístavu je možnost zapůjčení lodí, člunů a hausbótů. Lze se zde ubytovat, nechybí toalety, umývárna, sprcha a servis jízdních kol.

Slovácko ukončí prázdniny rockem, burčákem, prací se slámou i vzpomínkou na svého generála

Veselá neckyáda ve vodách Baťova kanálu, otevřené sklepy ve Veselí nad Moravou či ochutnávky bramborových specialit? Nebo vojenské ležení, rockový kemp a slaměná dílna? Lidi na Slovácku čeká pestrý víkend.

Slovácko ukončí prázdniny rockem, burčákem, prací se slámou i vzpomínkou na svého generála

Veselá neckyáda ve vodách Baťova kanálu, otevřené sklepy ve Veselí nad Moravou či ochutnávky bramborových specialit? Nebo vojenské ležení, rockový kemp a slaměná dílna? Lidi na Slovácku čeká pestrý víkend.

Do vinohradu už ne! Vinaři zarazí horu

Vinaři už začínají zarážet hory. Tento zvyk si připomenou lidé ve Strážnici a Vlkoši. Ozvěny Horňácka zase lákají do Velké nad Veličkou. Petrov bude patřit pivu, Veselí nad Moravou skateboardům.

Městské muzeum Veselí nad Moravou

Budova muzea v nejstarší městské části ukrývá sbírky z okolí města Veselí nad Moravou a z Horňácka. Archeologické nálezy dokladují kontinuitu osídlení města i regionu od starší doby kamenné až po středověk.

Zámek Veselí nad Moravou

Zámek byl původně vybudován jako vodní hrad kolem poloviny 13. století a tím se řadí k nejstarším hradům na moravském území. V 16. století byl přestavěn na renesanční zámek s rozsáhlou přilehlou zahradou. V současné době není objekt zpřístupněn z důvodu plánované obnovy a přestavby.

Židovská synagoga ve Veselí nad Moravou

Židé byli ve městě připomínáni již od konce 15. století. Tento objekt pochází z počátku 19. století. Dnes slouží jako modlitebna církve Adventistů sedmého dne.

Panský dvůr ve Veselí nad Moravou

Zrekonstruovaný objekt bývalého hospodářského dvora z poloviny 17. století je kulturní památkou. Sídlí v něm turistické informační centrum Veselska a mimo to zde můžete navštívit také tři expozice - Baťova kanálu, krajových řemesel a tradic i expozici věnovanou rodáku Josefu Zimovčákovi.

Zarazické sklepy a návrší Lišky ve Veselí nad Moravou

Zarazické sklepy jsou jedinými vinnými sklepy ve Veselí nad Moravou. Nacházejí se pod návrším Lišky. Sklepy vznikly na popud zarazického zahrádkářského svazu v 80. letech. Celkem mělo být postaveno 14 až 16 sklepů, nakonec se však realizovalo pouze šest.

Kostel panny Marie ve Veselí nad Moravou

Kostel panny Marie je nejstarším kostelem na území Veselí, který se nachází u jedné z křižovatek v samotném centru města. Po výstavbě nového kostela ve městě (1733-1741) a jeho prohlášení za kostel farní, sloužil především jako pohřební kaple.