Okres Kladno

Koupaliště Otvovice

V roce 2023 otevřelo po rekonstrukci koupaliště Otvovice.

Vizualizace Pražské brány v Jablonném v Podještědí

Jak vypadala ve středověku Pražská brána v Jablonném v Podještědí? To vám ukáže vizualizace u schodů z Lidické ulice na náměstí Míru. Jedná se o poloprůhledný obrázek v rámu, na němž se vám pod správným úhlem zjeví dnes již zbouraná brána.

Biopark Kladno v bývalých kasárnách

Kladenský Biopark vyrostl v Rozdělově, na místě bývalých kasáren mezi budovami ČVUT a areálem vodáren. Vedle řady vodních prvků nebo neobvyklé rozhledny především představuje pro Česko typické ekosystémy.

Cyklostezka Družec – Doksy

Cyklostezka spojuje obce Družec a Doksy na Kladensku v těsné blízkosti silnice III/2016. Cyklostezka bezpečně propojila obě obce a cyklistům zajistila pohodlnou trasu.

Rozhledna Vysoký vrch u obce Malé Kyšice

Dřevěná jehlanová rozhledna Vysoký vrch se nachází na stejnojmenném vrcholu kousek od Malé Kyšice.

Kurzy eskymování v bazénu Tuchlovice

Kurzy eskymování pod vedením zkušených instruktorů.

Vyhlídka Radovič

Dvojici posedovitých malých vyhlídek na bocích vrchu Radovič u Velvar doplnila prostřední, velká vyhlídka. Nabízí příjemné posezení a výhled na České středohoří.

Camera Obscura Velvara

Fyzikální jev zvaný camera obscura můžete pozorovat při edukačním programu v renesanční Pražské bráně ve Velvarech. Uvidíte, jak se na stěny a strop zatemněné místnosti promítá vnější Pražská ulice. Dozvíte se něco o tomto fyzikálním jevu a o vývoji fotografie a budete si moci vytvořit fotogram.

Knovízský drak – skalní rytina u Slaného a lesní jezírka

V Knovízi u Slaného naleznete krásnou sochu draka vytesanou do pískovcové skály. V roce 2022 ji vytvořil ve svém volném čase pan David Cimrman. Jedná se o ztvárnění legendárního draka, který dle pověsti bydlel právě zde, u obce Knovíz. Nedaleko se nacházejí také krásná lesní jezírka.

Kumpánova zahrada – prvorepublikový park ve Slaném

Kumpánova zahrada, místně vžitá pod názvem "Benar", připomínající minulost areálu vily Ferdinanda Přibyla s přádelnou v ulici K. H. Borovského čp. 37, je největší a nejzachovalejší zahradou založenou v meziválečném období ve Slaném.

Zoopark Olovnice nedaleko Velvar

Zoopark Olovnice se nachází cca 5 km od města Velvary v obci Olovnice. Poskytuje nový a důstojný domov exotickým zvířatům, která neměla příliš štěstí a dostala se do špatných rukou anebo se jich původní majitelé chtěli zbavit. V péči rodiny Vedralových nyní žijí spokojeně a těší se na vaši návštěvu.

Stáj Stradonice

Jízdy pro začátečníky i pokročilé.

27. 6. 2022, 0:59 · Kudy z nudy · Stradonice (okres Kladno) · Stáj Stradonice

Slaný mělo být pro husity vyvoleným městem pro přežití při zániku světa

Nejlepší pohled na historické město Slaný je ze Slánské hory. Stojím na hraně nejjižnějšího výběžku Českého středohoří, pode mnou padá kolmo dolů slánská ferrata se šesti lezeckými trasami. Že tu kdysi bublala sopka, je mi podle čediče, jímž je hora tvořena, jasné, ale že se lokalita počítá ke kuželům nádherných kopců Středohoří, mne překvapilo.

Rozhledna Líský

Železná konstrukce vysílače s vyhlídkovou plošinou stojí u obce Líský na Slánsku. Z výšky 25 metrů můžete obdivovat krásy Českého středohoří nebo přírodního parku Džbán, při dobré viditelnosti dokonce i Ještědu.

Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka je především nostalgickou vzpomínkou na časy páry

Je to velkolepá podívaná, přehlídka umu a krásy. Dotýká se každého z nás, neznám nikoho, kdo by nejel alespoň jednou v životě vlakem. V bývalé výtopně Buštěhradské dráhy v Lužné u Rakovníka najdete největší tuzemské železniční muzeum. A není to rozhodně jen přehlídka a prohlídka mrtvých předmětů. Na řadu exponátů si můžete vlézt, doslova si mašiny ohmatat.