Okres Kladno

Město Svit se vešlo do tovární haly. Procházeli jím hrdinové nové detektivky

Třímetrový model budovy Společenského domu, cihlové rodinné domy baťovského stylu vysoké jeden metr, hotel, ubytovna pro studující děvčata… To je výčet kulis, které v uplynulých týdnech naplnily tovární halu nedaleko Slaného. Dokonalý model sloužil filmařům. Vznikalo v něm detektivní drama Úsvit.

Muzeum Lidice je už po rekonstrukci

Po dlouhodobé rekonstrukci je otevřené muzeum v Památníku Lidice na Kladensku připomínající vyhlazení obce nacisty v roce 1942.  Patrná změna je hlavně u samotného vstupu, kde vznikla nová recepce. Nutné však bylo zajistit statiku celého objektu.

Za Babiše bylo Babišovi líp, vítali odpůrci šéfa ANO ve Slaném

Troubení a pískání provázelo další předvolební mítink předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který tentokrát zamířil do Slaného. Ve středu odpoledne tam na něj čekalo odhadem několik desítek příznivců i odpůrců, kteří dávali hlasitě najevo svůj obdiv či nesouhlas.

Stáj Stradonice

Jízdy pro začátečníky i pokročilé.

27. 6. 2022, 0:59 · Kudy z nudy · Stradonice (okres Kladno) · Stáj Stradonice

Slaný mělo být pro husity vyvoleným městem pro přežití při zániku světa

Nejlepší pohled na historické město Slaný je ze Slánské hory. Stojím na hraně nejjižnějšího výběžku Českého středohoří, pode mnou padá kolmo dolů slánská ferrata se šesti lezeckými trasami. Že tu kdysi bublala sopka, je mi podle čediče, jímž je hora tvořena, jasné, ale že se lokalita počítá ke kuželům nádherných kopců Středohoří, mne překvapilo.

Rozhledna Líský

Železná konstrukce vysílače s vyhlídkovou plošinou stojí u obce Líský na Slánsku. Z výšky 25 metrů můžete obdivovat krásy Českého středohoří nebo přírodního parku Džbán, při dobré viditelnosti dokonce i Ještědu.

Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka je především nostalgickou vzpomínkou na časy páry

Je to velkolepá podívaná, přehlídka umu a krásy. Dotýká se každého z nás, neznám nikoho, kdo by nejel alespoň jednou v životě vlakem. V bývalé výtopně Buštěhradské dráhy v Lužné u Rakovníka najdete největší tuzemské železniční muzeum. A není to rozhodně jen přehlídka a prohlídka mrtvých předmětů. Na řadu exponátů si můžete vlézt, doslova si mašiny ohmatat.

Železniční depo Hostivice

Železniční depo bylo postaveno kolem roku 1872 v souvislosti s budováním železniční trati Praha-Smíchov – Hostivice společností Buštěhradské dráhy. Jde o autentickou ukázku drobné drážní architektury z druhé poloviny 19. století.

Na Libušíně údajně stával hrad Krokovy nejmladší dcery

„Mladá kněžna měla svůj hrad, po Libuši nazvaný, který vystavěla vedle lesa táhnoucího se ke vsi Zbečnu (obec u Smečna na Rakovnicku). Od svého však nastolení sídlila na Vyšehradě, moudře odtud vládnouc všemu lidu.“.

Zichovecký kromlech

Replika prehistorického kamenného kruhu (kromlechu) byla postavena v roce 2010. Kromlech je tvořen 13 kameny z kamenolomů Družec, Merunice a Malé Žernoseky.

Chátrající elektrárna u Kladna otevře dveře návštěvníkům. Na vlastní nebezpečí

Obrovské haly či staré technické místnosti s vytlučenými okny, dírami v zemi, prorostlé zelení. Kam se většinou prodírají jen milovníci adrenalinových zážitků či lovci fotek, tam se o víkendu můžou přijít podívat zájemci z řad veřejnosti, a to s posvěcením majitele. Přístupná k prohlídce je v elektrárně Libušín nedaleko Kladna dokonce i střecha. Avšak vše pouze na vlastní nebezpečí. Unikátní záběry zchátralé elektrárny natočila i kamera Novinek.

Znovuzrozený Libušín poprvé přivítal návštěvníky. O prohlídky je obrovský zájem

Pustevny v Beskydech ve čtvrtek navštívily stovky lidí. Senioři, cyklisté, rodiny s dětmi i mladí turisté se nemohli dočkat, až spatří znovuzrozený poklad valašské architektury, Libušín, který shořel v roce 2014. O jeho prohlídky byl a je velký zájem. Průvodci se nezastavili, od 14 hodin prováděli jednu skupinu po 30 lidech za druhou.

Na den ošetřovatelem v Zoo Zájezd

Staňte se na celý den oštřovatelem exotických zvířat a vyzkoušejte si, jaké to je pečovat třeba o velbloudy, chameleony nebo surikaty.

Krmení zvířat pro odvážné v Zoo Zájezd

Překonejte strach a nakrmte sklípkana, švába nebo hady.

Naučná stezka Boršovský les u Moravské Třebové

Stezka vedoucí z Boršova na Hřebeč je jako dělaná pro rodiny s dětmi. Stezka je dlouhá 4,5 km a vede lesní krajinou. Seznámíte se formou hry s historií a činností na Hřebči.