Lidice

Expozice lidické poválečné domácnosti v lidickém domku

Interiér poválečného domu v Lidicích si prohlédnete v Památníku Lidice. Ukáže vám původní poválečnou lidickou domácnost včetně vybavení. Otevření expozice je plánováno na 29. března 2017, kdy uplyne 75 let od vypálení obce nacisty.

Památník národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech

V břežanském památníku naleznete multimediální expozici protifašistického odboje, který tvoří spolu s Lidicemi a Terezínem jakýsi trojúhelník paměti národa daného období. Mimo informací o životě za protektorátu a odboji obsahuje i část věnovanou historii zámku.

Růžový sad v Lidicích

Růžový sad v Lidicích patří mezi největší sad růží v naší zemi. Roste a kvete tu přes 24 000 růžových keřů ve 240 odrůdách, včetně unikátní odrůdy Lidice. A nové keře stále přibývají. Vysazují je sem například novomanželé poté, co si na tomto romantickém místě řeknou své "ano".

V památníku Lidice vystavují obrázky Jiřího Trnky

Pokud hledáte tip na výlet nedaleko Prahy, kde se projdete v přírodě, nakouknete do historie i galerie, můžete se vydat k památníku Lidice. V Lidické galerii probíhá výstava knižních ilustrací Jiřího Trnky. Zároveň si můžete projít spící Růžový sad a nakonec se ohřát v Muzeu památníku Lidice.