Okres Nový Jičín

Tiché dohody kandidátů

Dva z velkých favoritů prezidentské volby, Andrej Babiš a Petr Pavel, sice stojí proti sobě, ale mají také něco společného – oba byli v KSČ, což svědčí o roli, kterou hrála za socialismu komunistická strana v Československu. Oba taktéž svoje zapojení do režimních aktivit bagatelizují.

Kostel Nejsvětější Trojice ve Fulneku

Barokní perlou Moravského Kravařska a celé severní Moravy je kostel Nejsvětější Trojice ve Fulneku. Monumentální sakrální stavba, která shlíží na zdejší Komenského náměstí, je opravdu velkolepým barokním objektem se vším, co k němu patří.

Rybníky Polouvsí

Rybníky v Polouvsí, jsou soukromý rybářský revír, který můžete nalézt na Severní Moravě nedaleko Nového Jičína. Rybařit na tomto revíru může každý, po zakoupení povolenky u správce rybníku na Rybářské baště nebo v Rybářských potřebách Ladislav Král v Novém Jičíně.

26. 10. 2022, 14:46 · Kudy z nudy · Nový Jičín · Rybníky Polouvsí

Mošnov spustil unikátní nákladní terminál

Největší terminál kombinované dopravy v Česku, v němž je propojena železniční, silniční a letecká nákladní doprava, spustil provoz v Mošnově na Novojičínsku. Vznikl v těsném sousedství Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově, na někdejších pozemcích města Ostravy.

Muži na Novojičínsku utrhl stroj ruku

K vážnému pracovnímu úrazu vyjížděla záchranka v úterý do obce Sedlnice na Novojičínsku. Jednapadesátiletý muž při práci se strojem utrpěl vážné zranění ruky.

Na Novojičínsku srazil vlak chodce, ten na místě zemřel

Čtyřiapadesátiletý muž nepřežil v pátek ráno srážku s vlakem nedaleko Mořkova na Novojičínsku. Utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Provoz na trati mezi Valašským Meziříčím a Frýdlantem nad Ostravicí je přerušený. Vlaky nahradily autobusy. Informoval o tom mluvčí policie René Černohorský.

Malou obec na Novojičínsku vede senátorka, místostarosta je poslanec

Ivana Váňová (KDU-ČSL), která byla ve druhém kole voleb zvolena senátorkou v obvodu Nový Jičín, je dlouholetou starostkou obce Mořkov. Ta se může chlubit tím, že v jejím čele stojí hned dva zákonodárci. Místostarostou Mořkova je totiž poslanec a stranický kolega Jiří Navrátil.

Obří úhyn ryb v Odře jde na vrub soli a mikrořas

Podle vědců vedla k úhynu ryb v německo-polské hraniční řece pravděpodobně řetězová reakce zaviněná člověkem: nejprve se prudce zvýšila slanost Odry. To následně vedlo k masivnímu nárůstu slanomilných řas, které jsou pro ryby smrtelně nebezpečné.

KOMENTÁŘ: Hořká pachuť procesu se spadlým mostem ve Studénce - Alex Švamberk

Po čtrnácti letech se uzavřel případ pádu rekonstruovaného mostu ve Studénce do kolejiště. Do zříceného mostu narazil mezinárodní expres. Zastavit nešlo. Byť zemřelo osm lidí a stovka dalších byla zraněna, padly jen podmíněné tresty.

Železniční tragédie ve Studénce. Jak k neštěstí došlo

Největší železniční neštěstí v novodobých dějinách České republiky se stalo 8.  srpna 2008 ve Studénce na Novojičínsku. Do zříceného silničního mostu, na kterém probíhala rekonstrukce, tehdy narazil mezinárodní rychlík. Osm lidí zemřelo a dalších několik desítek utrpělo zranění. Soudy se neštěstím zabývaly dlouhých jedenáct let.

Mošnovské letiště v obležení, na Dny NATO dorazilo 85 tisíc lidí

Velký zájem návštěvníků provázel po dvou letech, kdy platila koronavirová omezení, první den letošních Dnů NATO & Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Ty se uskutečnily na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově.

Dny NATO začínají: kolony v okolí Mošnova a tisíce lidí

Hromadným seskokem parašutistů začal v sobotu v 9 hodin ráno 22.  ročník Dnů NATO v Ostravě & 13.  Dny Vzdušných sil Armády ČR. Ty se v sobotu a neděli konají na tradičním místě, v areálu Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku.

Tatra dodá českým hasičům až 100 stříkaček za více než miliardu korun

Kopřivnická automobilka Tatra Trucks dodá během příštích dvou let hasičským jednotkám v České republice až 100 cisternových automobilových stříkaček CAS 20 na podvozku Tatra. Cena zakázky může přesáhnout miliardu korun.

Poláci už znají podezřelého ze znečištění Odry

Poslanci Dariusz Jonski a Michal Szcezba z opoziční Občanské platformy oznámili, že obdrželi výsledky analýzy, která potvrzuje že v Odře se vyskytuje jedovatý mesitylen. Ten vzniká v chemických závodech, a tedy v žádném případě nejde o přirozeně probíhající proces, napsal v pondělí web wp. Pl.

Za tajemstvím zemské hranice u Fulneku – zábavná stezka s questingem

Vyrazte prozkoumat téměř zapomenutou historickou hranici, která oddělovala Slezsko od Moravy a rozdělila město na dvě části. Stáhněte si plánek s abecedou Kurent, vytiskněte si jej a můžete vyrazit.