Štramberk

Témata

Rozhledna Bílá hora

Rozhledna připomínající symbol struktury DNA, tzv. Spirálu života, vyrostla do třiačtyřicetimetrové výšky na hranicích města Kopřivnice a Štramberk. Z množství cest, které vedou na Bílou horu, je nejkrásnější Sluneční cesta zdobená znameními zvěrokruhu.

Rekreační areál U Kateřiny ve Štramberku

Rekreační areál se nachází uprostřed krásné přírody moravskoslezských Beskyd a v těsné blízkosti historického městečka Štramberk, které je pro svou charakteristiku roubených chalup nazýván "moravským Betlémem".

Zřícenina hradu Strallenberg - pohled na Štramberk z věže zvané Trúba

Dominantou města Štramberk je zřícenina hradu Strallenberg (Štramberk) s válcovou věží zvanou Trúba, který leží na skalnatém vrcholu tzv. Zámeckého kopce.

Pravěk se prodává nejlíp

Severomoravská města Kopřivnice a Štramberk nemají na první pohled mnoho společného. Průmyslové město, rozkládající se kolem areálu automobilky, a historické městečko pod štramberskou Trúbou ale kromě geografické blízkosti pojí jedno velké lákadlo: osobnost malíře Zdeňka Buriana...

Na Bílou horu u Štramberka je cesta náročná, odměnou je úžasná vyhlídka

Mezi městy Kopřivnice a Štramberk v Moravskoslezském kraji je zdaleka viditelný kopec Bílá hora, na kterém se vypíná rozhledna.

Muzeum hraček Štramberk

Na náměstí ve Štramberku najdete nové Muzeum hraček. V muzeu se nachází hračky z let 1860-1989. Sbírku tvoří téměř 40letá sbírka hraček nejrůznějšího zaměření.

Minizoo Aqua Terra Štramberk

Navštivte ve Štramberku stálou výstavu akvarijních a terarijních zvířat.