Srbsko

Vyhlídka nad Tomáškovým lomem

Krásný výhled na Berounku, na starý vápencový lom a na Srbsko nabízí vyhlídka nad Tomáškovým lomem.

Cyklotrasa Srbsko - Tetín - Beroun a Stezka sv. Ludmily

Nově otevřena cyklotrasa ze Srbska na Tetín a Berouna. Jde o první krok k vybudování cyklostezky, která obohatí systém stezek na pravé straně Berounky v této lokalitě.

Veřejné tábořiště Srbsko

Veřejné tábořiště v Srbsku se nachází na levém břehu řeky Berounky a je vyhledávaným místem vodáků, turistů, cyklistů a rybářů. Součástí tábořiště je recepce s občerstvením a krytou terasou,elektrické připojení pro karavany a nové sociální zařízení.

Bubovické vodopády v NPR Karlštejnsko

Vodopády na Bubovickém potoce patří k nejkrásnějším místům na Karlštejnsku. Jsou tvořeny až dvoumetrovými vápencovými schody pokrytými mechem a řasami. Vodopády jsou dobře přístupné po turistické značce z vesnice Srbsko.

Tetín nabízí nejen setkání s historií, ale i jeden z nejkrásnějších pohledů na Berounku

Bájný hrad Tetín je cílem dnešního výletu. Startovním místem cesty je obec Srbsko na trati Praha - Beroun, kam jezdí z pražského Hlavního i Smíchovského nádraží vlaky každou půlhodinu. V obci je také parkoviště pro automobily přímo u nádraží.

Výstup nad Svatý Jan pod Skalou turistu odmění vyhlídkou i malými vodopády

Na vlakové zastávce Srbsko na trati Praha-Beroun právě začíná výlet, v jehož cíli na účastníky čeká nádherná vyhlídka i návštěva malých vodopádů. A během celé cesty procházka nádhernou krajinou nedaleko Berouna. Míříme do Svatého Jana pod Skalou.