Okres Beroun

Na Berounsku našli mrtvého muže na poli

Náhodný kolemjdoucí, který v sobotu ráno venčil svého psa, našel na poli u Všeradic na Berounsku mrtvého muže. Přesnou příčinu smrti by měla určit nařízená pitva.

Na Berounsku havaroval linkový autobus

U bubovického letiště na Berounsku havaroval v pátek odpoledne linkový autobus, ve kterém cestovalo sedm lidí. Jeden z cestujících utrpěl lehká zranění.

FOTO: Podzimní Svatý Jan pod Skalou je ráj pro všechny výletníky

Malá obec na Berounsku je jedním z nejfotogeničtějších míst v republice. Svatý Jan pod Skalou se nachází, jak už název napovídá, v údolí mezi dvěma kopci, z nichž se nabízí nádherný výhled na okolí. Místo pojmenované po sv. Janu Křtiteli nenabízí jen krásné výhledy, ale i několik zajímavých památek.

Po střetu dvou aut na Berounsku jsou čtyři zranění, pro jednoho letěl vrtulník

Čtyři zraněné lidi, z nichž u jednoho měli lékaři podezření na těžký otřes mozku, si vyžádala nehoda dvou osobních aut na Berounsku. Vozidla po střetu skončila mimo silnici, jedno z nich navíc převrácené na boku. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Rychlík na Berounsku zabil člověka v kolejišti, zřejmě šlo o sebevraždu

V Srbsku na Berounsku ve středu večer srazil rychlík muže, který stál v kolejišti. Zřejmě se rozhodl spáchat sebevraždu, srážku nepřežil. Provoz na trati mezi Karlštejnem a Berounem byl zhruba dvě hodiny zastaven. Příčinou a okolnostmi nehody se zabývají kriminalisté, řekla ČTK policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Srb se třemi promile kličkoval s kamionem na dálnici D5

Kamion jedoucí cikcak po dálnici, jeho řidič má co dělat, aby se vešel do svého pruhu – a ostatní šoféři jsou ohroženi jeho nebezpečnou jízdou. Takový obrázek se naskytl řidičům na dálnici D5 na Berounsku. Přivolaná hlídka policie dostihla řidiče ze Srbska, který nadýchal bezmála tři promile. Soud muže poslal do vazby. Jízdu kamionu zachytila palubní kamera.

Nezničitelné bratrství nebude. Kyrgyzstán manévry s Ruskem a spol. bez vysvětlení zrušil

Kyrgyzstán v neděli jednostranně a bez bližšího vysvětlení zrušil vojenské manévry zemí Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (ODKB), které měly začít v pondělí na východě této středoasijské země. K uskupení patří také Rusko a přizvány byly Srbsko, Sýrie a Uzbekistán, informovala agentura AP.

Auto s ženou a dítětem se po havárii na Berounsku zarazilo o stromy ve srázu nad potokem

Auto s ženou a nezletilým dítětem havarovalo v pondělí odpoledne na Berounsku. Vůz zůstal po nehodě stát na boku opřený o stromy ve srázu nad potokem. Řidička je zraněná.

Mizerné těsnění v komíně bylo za požárem domu na Berounku, škoda čtyři miliony

Rozsáhlý požár rodinného domu v noci na neděli likvidovali hasiči na Berounsku. Oheň zničil hlavně vnitřek stavby, zásah hasičům komplikovaly zřícené stropy a špatná viditelnost. Škodu vyšetřovatelé odhadují na čtyři miliony korun a jako příčinu určili netěsnící komín.

Srbsko neuzná výsledek ruských referend na Ukrajině

Výsledky referend, která se konala ve čtyřech ukrajinských regionech částečně okupovaných ruskými silami, Srbsko neuzná. Ve středu to uvedl srbský prezident Aleksandar Vučić, a to navzdory jinak vřelým vztahům Bělehradu s Moskvou.

V Hořovicích se srazilo auto s letadlem

Ke kuriózní nehodě došlo v neděli odpoledne na silnici, která u Hořovic na Berounsku prochází přes tamní letiště. Srazilo se tam menší letadlo s osobním automobilem.

Řidič utekl policistům po honičce. Na služebnu přišel podezřelý s advokátem

Policistům na Berounsku ujížděl v úterý řidič osobního vozu. Po zastavení vystoupil z vozu a utekl, na policejní služebnu pak přišel údajný řidič na druhý den v doprovodu advokáta.

Odlesk dávné slávy hradů Žebrák a Točník promlouvá i k dnešním návštěvníkům

Jakoby ve stínu svého mladšího a známějšího souputníka, hradu Točníku, jsou převážně skryty v lese zříceniny Žebráku. Mezi stromy do daleka vyčnívá okrouhlá věž, zbytky ostatních staveb nejsou vidět. Teprve při návštěvě zříceniny vidíte, jak byla rozsáhlá.

Stará štola drží při životě vodopády barvy pomeranče

Přímo na místě jsem si vzpomněl na píseň Oranžový expres skupiny Greenhorns. Zpívá se v ní totiž o rychlíku barvy pomeranče a já ten odstín měl právě na očích. U vodopádu poblíž Berouna i Berounky.

Poutní místo Svatý Jan pod Skalou ukrývá léčivý pramen

Toto malebné, skalami obklopené poutní místo je domovem pro necelých 200 obyvatel. Avšak počty turistů, kteří do těchto míst každoročně zavítají, jsou mnohonásobně vyšší. Jakými přírodními krásami a zajímavostmi Svatý Jan pod Skalou návštěvníky vábí?