Hořovice

Hořovický zámek je rájem nejen pro děti, ukrývá i trosky letadla

Zámek Hořovice najdeme nedaleko Prahy. Jeho charakteristickým rysem je krásná Sluneční brána zdobená sochami a rozlehlý park. V Hořovicích však najdeme zámky rovnou dva. Vedle nového tu uvidíme i starý, původně panský dvorec, jenž stojí nedaleko na skalním ostrohu nad Červeným potokem. Prohlídka zámku zaujme především malé návštěvníky, pro které se tu sešel depozitář z mnoha hradů a zámku ze středních Čech.

Tandemové seskoky v Hořovicích

Seskok padákem s instruktorem. Volný pád - to se nedá popsat, to se musí zažít!

Tipy na víkend: Ochutnejte podzimní dobroty, vyrazte za kulturou

Druhý říjnový víkend se ponese hlavně ve znamení jídla. Ochutnat dobroty z plodů podzimu můžete například na festivalu jablek v Mariánských Lázních, Kaštanobraní v Nasavrkách nebo i v Hořovicích na Cibulovém jarmarku. Pokud prahnete po kultuře, nevynechejte divadelní festival v Krkonoších nebo jedinečnou výstavu o Himálaji v Liberci.

Galerie Starý zámek Hořovice

Na západě Středních Čech v městečku Hořovice se nacházejí hned dva zámky, starý a nový. Vzhledem k pestrosti historie, kdy se zde střídaly vlivné rody a osobnosti, se není čemu divit.

Hrad Valdek a Jindřichova skála se vzájemně pozorují přes údolí Červeného potoka

Na Hořovicku to stihnete během půldne. Hořovický zámek je v částečné rekonstrukci, ale hlavní prohlídková tras je přístupná, zrovna jako perfektní výstava dětských hraček. Není to oční pastva jen pro nejmenší, exponáty potěší každého, prohlídka trvá půlhodinku.

Na zámku v Hořovicích připravoval prezident likvidaci ruského disidenta

Filmová fikce právě skončeného televizního seriálu Atentát přeměnila zámek v Hořovicích na vládní sídlo v Lánech. Po vzoru amerických filmů jsme se také dočkali prezidenta padoucha, tentokrát v područí Moskvy. Pravdou je, že seriál byl akční, děj odsýpal, herecké výkony na úrovni, divák se nenudil.

Unikátní slaměný betlém v Čenkově již tvoří pět desítek postav v životní velikosti

Obec Čenkov se nachází mezi Příbramí a Hořovicemi. Již pátým rokem tu mají u místní kapličky sv. Antonína postaven Betlém ze sena. Betlém je situován tak, že každý návštěvník si jím může projít a stát se na chvíli jeho součástí.

Zámek v Hořovicích zahajuje letošní sezónu

Zámek v Hořovicích zahájí v sobotu 5. dubna letošní sezónu. Otevřeno bude o víkendech a Velikonocích, od května pak každý den mimo pondělí.

Bubu je v kufru aneb Na zámku v Hořovicích se chystá další historická divadelní prohlídka

Na zámek v Hořovicích přijede nečekaná návštěva v podobě tety Jindřicha ze Schamburgu a s sebou přiveze spoustu neobvyklých suvenýrů z Brazílie... Zhruba tak by se dalo charakterizovat téma dalších historických divadelních prohlídek na hořovickém zámku, které 5. října zinscenují jeho zaměstnanci.

V podzemí hořovického zámku se zabydlela hodná strašidla

Zámek v Hořovicích má nové obyvatele. Do zámeckého sklepení se nastěhovala Pohádková země výtvarnice, spisovatelky a hodné čarodějnice Vítězslavy Klimtové. Kouzelná země skřítků, vil, vodníků, čertů a dalších postaviček obývá podzemí zámku, kde najdete vchod do pohádky.

Lesopark Dražovka v Hořovicích

Lesopark Dražovka je jednou z částí lesů města Hořovice, které zaujímají plochu 144,62 ha a nacházejí se na severním okraji Brdské vrchoviny.

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Prohlídku zámku Hořovice zcela jistě obohatí procházka parkem se sochami z dílny M. B. Brauna a pozoruhodnou sochařsky vyzdobenou Sluneční bránou. Park v přírodně krajinářském stylu má bohatou kolekci domácích i zahraničních dřevin.

Betlém ze sena je k vidění v Čenkově. Chystá se jeho zápis do knihy rekordů

Čenkov nacházející se na spojnici mezi Příbramí a Hořovicemi již třetím rokem u místní kapličky sv. Antonína hostí Betlém ze sena. Letos se chystá jeho zápis do České knihy rekordů - stát se tak má v sobotu 15. prosince.

Nevíte, kdy přišel vánoční strom do Čech? Na zámku v Hořovicích se to dovíte

Co je to advent nebo roráty? Jak se čarovalo na sv. Ondřeje? A kdy vlastně přišel do Čech vánoční stromeček a adventní věnec? To všechno se návštěvníci mohou dozvědět na již tradičních předvánočních prohlídkách zámku v Hořovicích.

Hořovický zámek připravil prohlídky pro náročné návštěvníky

U příležitosti Dnů evropského dědictví připravil zámek v Hořovicích prohlídky pro náročné a vytrvalé návštěvníky. Prohlédnou si nejen všechny tři prohlídkové okruhy, ale také prostory běžně nepřístupné.